POLSKA

Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda spotkali się w Rzeszowie

Ukraina - Polska

W czwartek prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski spotkali się w Rzeszowie.

Prezydent Zełenski zrelacjonował swoją ostatnią aktywność dyplomatyczną w Brukseli i innych stolicach europejskich; rozmowy dotyczyły też bezpieczeństwa w regionie.

Przywódcy rozmawiali o dalszej współpracy obronnej i wspólnych krokach dyplomatycznych.

Wołodymyr Zełenski opowiedział także o swojej wizycie w Brukseli i podkreślił znaczenie rozpoczęcia negocjacji w sprawie przystąpienia naszego kraju do UE już w tym roku. Według prezydenta Ukrainy byłaby to ważna motywacja dla ukraińskiego społeczeństwa i armii, które przechodzą ciężkie próby.

Jak podkreślił szef BPM Marcin Przydacz, spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy odbyło się w czwartek późnym wieczorem i trwało ponad dwie godziny.

– Prezydent Zełenski zrelacjonował Panu Prezydentowi swoją ostatnią aktywność dyplomatyczną i szereg spotkań w Brukseli i innych stolicach europejskich. Rozmowa dotyczyła także planowanych przyszłych aktywności dyplomatycznych pana prezydenta i budowania agendy przed zbliżającym się szczytem NATO w Wilnie. W przyszłym tygodniu Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym NATO, więc ta wymiana opinii i informacji między prezydentem Polski i Ukrainy w kontekście tych aktywności jest tutaj bardzo ważna – powiedział prezydencki minister.

– Panowie Prezydenci omówili także aktualną sytuację na froncie i sytuację bezpieczeństwa w naszym regionie oraz konieczność dalszych wspólnych działań na rzecz wsparcia militarnego dla walczących z rosyjską agresją Ukrainy. Rozmowa dotyczyła także tematyki sankcji. Prezydent Zełenski podziękował panu prezydentowi Dudzie za wsparcie jakiego Polska udziela Ukrainie, w tym także za opiekę nad milionami ukraińskich uchodźców – dodał szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button