FESTIWALEKONCERTY

Wolf Alice. Brytyjska alternatywna muzyka na Pol’and’Rock Festival 2022

28. Pol’and’Rock Festival

Zespół Wolf Alice wystąpi na 28. Pol’and’Rock Festival.

Świeżo po zdobyciu prestiżowej statuetki BRIT w kategorii najlepsza kapela, rok po wydaniu krążka Blue Weekend, który nie tylko wspiął się na szczyt brytyjskich list przebojów, ale też został okrzyknięty mianem arcydzieła i najlepszego krążka w dorobku kapeli.

W 2010 roku Wolf Alice rozpoczęli swoją działalność jako duet tworzony przez wokalistkę Ellie Rowsell i gitarzystę Joffa Oddie. Po dwóch latach, do grających akustycznie artystów dołączyli basista Theo Ellis i perkusista Joel Amey. Debiutancki singiel kapeli ujrzał światło dzienne w 2013 roku, a pierwsza płyta Wolf Alice ukazała się w latem 2015 roku. Promujący pierwsze wydawnictwo Wolf Alice singiel “Moaning Lisa Smile” zadebiutował na pierwszym miejscu notowania Billboard Alternative Song Charts i dostał nominację do nagród Grammy w 2016 roku.

Muzycy tworzący kapelę Wolf Alice mają na koncie, łącznie z najnowszym, wydanym w 2021 roku krążkiem Blue Weekend, 3 niezwykle ciepło przyjęte przez krytyków i fanów muzyki alternatywnej krążki. Muzyka zespołu nieustannie się rozwija – początek ich twórczości był mocno zakorzeniony w akustycznym, folkowym graniu, a z czasem muzycy zaczęli sięgać po mocniejsze, alternatywne brzmienia, zainspirowane muzyką z gatunku shoegaze czy nawet grunge. Sopran Ellie Roswell doskonale dopełnia wibrujące gitary i sprawną rytmiczną linię perkusji. Członkowie kapeli określają swoje brzmienie jako połączenie muzyki rockowej i popowej.

Wolf Alice to bywalcy największych festiwali muzycznych na świecie – zagrali, między innymi, na Pyramid Stage na Glastonbury, na festiwalu Coachella, czy brytyjskim festiwalu Lattitude. Podczas tegorocznej trasy koncertowej, kapela zagra u boku Harry’ego Stylesa na największych arenach koncertowych w Europie i zaliczy festiwale muzyczne w Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W sierpniu Wolf Alice zagra na 28. Pol’and’Rock Festival.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button