KONCERTYMUZYKA

Wokalista The Animals and Friends i Stara Szkoła w ramach #TAKzostanwdomu

Danny Handley w ramach #TAKzostanwdomu

Toruńska Agenda Kulturalna w ramach akcji #TAKzostanwdomu zachęca do pozostania w domach i korzystania z kultury w wersji on-line.

Na stronie projektu dostępna jest już pierwsza retransmisja niepublikowanego nigdzie wcześniej koncertu zarejestrowanego w ramach Sceny na Wiśle w 2019 r. Warto więc przygotować dobre słuchawki i włączyć występ Danny’ego Handley’a, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszelka działalność instytucji kultury zostaje tymczasowo zawieszona. Nie oznacza to jednak, że zawieszona została kultura, bo ta żyje w… sieci! Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia najlepiej pozostać w domu. Toruńska Agenda Kulturalna radzi zatem #TAKzostanwdomu i korzystaj z kultury w wersji on-line!

Danny Handley w ramach #TAKzostanwdomu

Na stronie tak.torun.pl/TAKzostanwdomu dostępna jest pierwsza z retransmisji koncertów zarejestrowanych w ramach Sceny Letniej. Niepublikowany wcześniej zapis koncertu w doskonałej jakości, to niemal godzina wyjątkowego występu zagranicznego artysty – Danny’ego Handley’a – brytyjskiego muzyka, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends.

Danny Handley to znakomity brytyjski muzyk najbardziej znany z roli gitarzysty w zespołach Animals & Friends i Natural Born Swingers Richa Lee. Muzyk od najmłodszych lat pasjonuje się Beatlesami, Elvisem Presleyem i Chuckiem Berry. W wieku 11 lat kupił swoją pierwszą gitarę – egzemplarz Gibson Les Paul, a już w wieku 13 lat dał pierwsze koncerty. W sierpniu 2009 roku zastąpił w Animals & Friends Johna Williamsona, który złamał ramię. Pod wrażeniem jego występu, zespół zatrudnił go do swojej trasy w Szkocji. Dwa lata później, we wrześniu 2011 roku Danny na dobre dołączył do grupy.

Koncert podczas Sceny Letniej na Wiśle został zarejestrowany 10 sierpnia 2019 r. Zapis występu nie był wcześniej upubliczniany, zatem torunianie, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w koncercie na żywo, dzięki uprzejmości artystów będą mogli usłyszeć go po raz pierwszy!

Stara Szkoła w ramach cyklu retransmisji koncertów

W ramach akcji #TAKzostanwdomu udostępniona została kolejna retransmisja letniego koncertu. Tym razem fani rockowych i bluesowych brzmień mogą posłuchać inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. Zespół powstał w 2010 roku jako spełnienie młodzieńczych marzeń muzyków. Od samego początku artyści grają własne kompozycje z autorskimi tekstami. Muzycznie zespół oscyluje w klimatach rocka i bluesa, choć pasja członków zespołu pozwala także na niespotykane muzyczne wędrówki.

Koncert został zarejestrowany w ramach Sceny na Wiśle w Toruniu dnia 14 lipca 2019 r. Zapis koncertu nie był wcześniej upubliczniany!
(TAK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button