POLSKA

Wójt gminy Kołobrzeg zatrzymany przez CBA. Wziął 300 tys. zł łapówki

Wójt gminy Kołobrzeg, przedsiębiorca i dyrektor firmy farmaceutycznej zatrzymani przez CBA

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali 3 osoby w związku z wręczeniem łapówki w wysokości 300 tys. zł w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego w gminie Kołobrzeg.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 300 tys. zł wójta gminy Kołobrzeg oraz dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcę. Czynności zostały przeprowadzone w okolicach Wrocławia.

Zatrzymanych przewieziono do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Ustalenia śledczych wskazują, że łapówka została przyjęta w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec dwóch podejrzanych – wójta oraz dyrektora firmy farmaceutycznej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Osoby posiadające wiedzę na temat potencjalnych nieprawidłowości w gminie Kołobrzeg proszone są o kontakt z Delegaturą CBA w Szczecinie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button