INNE

Wojciech Bógdał Slalomowym Mistrzem Polski 2020 w motoparalotniarstwie

Slalomowe Mistrzostwa Polski w klasie PL1 w motoparalotniarstwie

Wojciech Bógdał okazał się najlepszy podczas VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 w motoparalotniarstwie, które odbyły się w Jutrosinie.

Tym samym zawodnik ten obronił zeszłoroczny tytuł mistrza Polski.

Wojciech zwyciężył w VI Slalomowych mistrzostwach Polski w klasie PL1 wygrywając 17 z 22 kwalifikacyjnych tasków, zaś w finale osiągał najlepsze czasy w obu rozegranych zadaniach, co zapewniło mu kolejny tytuł mistrza Polski.

Wojciech Bógdał okazał się najlepszy podczas VI Slalomowych Mistrzostwach Polski w klasie PL1 w motoparalotniarstwie (fot. org.)

– Zawody były dla mnie trudne, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa trzeba było ograniczyć przygotowania i treningi. Musiałem zupełnie zmienić swoje plany treningowe. Dopiero tu, w Jutrosinie zderzyliśmy się z rzeczywistością i zobaczyliśmy, ile rzeczy jeszcze należy poprawić. Na szczęście udało się skorygować błędy i z bardzo dobrym rezultatem zakończyć zawody – powiedział Wojciech Bógdał. –Taski finałowe były bardzo trudne, było w nich dużo zakrętów. W jednym z nich musieliśmy niemal latać w kółko, od czego może zakręcić się w głowie. Jestem dumny, że obroniłem tytuł mistrzowski sprzed roku. Ten rok nie rozpieszczał nas pod względem sportowych emocji i rywalizacji, dlatego cieszę się, że udało się rozegrać pierwsze zawody w tym roku. Apetyt na zwycięstwo był wielki –

Zawody w Jutrosinie odbywały się w dniach 16-22 sierpnia 2020 roku nad malowniczo zlokalizowanym zalewem Jutrosińskim. Zawodnicy wzięli udział w 22 taskach kwalifikacyjnych, które odbywały się o dwóch porach – poranne zaczynały się o wschodzie słońca, a popołudniowo-wieczorne ok. 16:00 i kończyły wraz z zachodem. Podczas każdej sesji zawodnicy wykonywali zadania z tzw. task katalogu. Za 1. miejsce zawodnik otrzymał 1 pkt., za drugie – 2 pkt., za trzecie – 3 pkt. Wygrywał ten, kto zdobył najmniej punktów. Jutrosin to jedyne miejsce w Polsce przygotowane do rozgrywania zawodów slalomowych. Sesje odbywają się nad wodą, gdzie zawodnicy mogą bezpiecznie latać.

– Teraz przede mną powrót do domu i analiza występu, a następnie rozpoczynam przygotowania do kolejnych mistrzostw Polski, tym razem już klasycznych, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze. Dobry występ na tych zawodach to mój kolejny ważny w tym sezonie cel – zaznacza Wojciech Bógdał.

Wyniki

Klasa PL1:

1. Wojciech Bógdał
2. Paweł Kozarzewski
3. Szymon Winkler

Klasa PF1:

1. Bartosz Nowicki
2. Marcin Bernat
3. Tomasz Walczak

O zawodniku:

Wojciech Bógdał to jeden z najbardziej utytułowanych motoparalotmiarzy w Polsce. Jest trzykrotnym Mistrzem Świata (2015, 2 x 2018), dwukrotnym Mistrzem Europy (2014, 2017) i pięciokrotnym Mistrzem Polski (2015, 2016, 2019 i 2020) w kategorii PL1 – indywidualnie. W 2015 roku został wybrany Najlepszym Sportowcem Lotniczym oraz Sportowcem 15-lecia Miasta Płocka. Za swoje osiągnięcia został wyróżniony tytułem Najlepszego Sportowca Lotniczego roku 2015 podczas 21. Balu Lotników, a podczas „Projektu 100na100” zwyciężył w międzynarodowym plebiscycie lotniczym Cumulusy 2018 w kategorii Cumulus Extreme.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button