LUBLIN

Włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale

Lubelskie

Zatrzymano 36-letniego mieszkańca gminy Ludwin (woj. lubelskie), który w święta wybił szybę w drzwiach do zakrystii i wszedł do kościoła.

Tam zniszczył figurkę z szopki bożonarodzeniowej, a następnie zasnął w konfesjonale. Rano znalazł go organista z kościelną. Mężczyzna twierdził, że wracał z imprezy i więcej nic nie pamięta. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek wcześnie rano lubelscy policjanci zostali powiadomieni o nietypowym zdarzeniu. Ze zgłoszenia organisty wynikało, iż ktoś włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale. Na miejsce od razu skierowano patrol z oddziału prewencji.

Interweniujący policjanci obudzili sprawcę. Mężczyzna był agresywny i nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków. 36-letni mieszkaniec gminy Ludwin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że wszedł do kościoła poprzez wybicie szyby w drzwiach zakrystii. Następnie dokonał zniszczenia jednej z figurek z szopki bożonarodzeniowej. Dodatkowo uszkodził klamkę w drzwiach oraz włącznik przeciwpożarowy. Na koniec usiadł w konfesjonale i tam usnął.

36-latek wczoraj usłyszał 3 zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za zniszczenie mienia, naruszenie miru oraz posiadanie narkotyków. Przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. W swoich wyjaśnieniach oświadczył, że nie wie jak doszło do tego zdarzenia. Twierdził, że wracał z imprezy.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button