PIŁKA NOŻNA

Wkrótce nowa murawa na Stadionie Miejskim w Gdyni

Stadion Miejski w Gdyni

W poniedziałek rozpoczął się proces wymiany murawy na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Najpóźniej w drugim tygodniu kwietnia piłkarze grać będą na zupełnie nowej nawierzchni.

Na otwarty w 2011 roku stadion sprowadzono murawę z Holandii. Tym razem postawiono na wysokiej jakości trawę krajową, która spełnia wszelkie wymagane przez Ekstraklasę SA, FIFĘ i UEFĘ parametry dotyczące aspektów takich jak: zadarnienie, twardość i zrywalność darni. Szacunkowy całkowity koszt wymiany to około 700 tysięcy złotych.

– Po rozważeniu możliwych wariantów i terminów, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie wymiany w okresie od 18 marca do 12 kwietnia. Wiele zależy od warunków atmosferycznych. Plan minimum jest taki, by do 29 marca wymienić murawę w newralgicznych obszarach boiska, między innymi w polach karnych – wyjaśnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

I dodaje:

– Marzec nie jest idealnym miesiącem na wymianę murawy. Nie chodzi tu tylko o rozłożenie darni, ale również ich przygotowanie i wycięcie z plantacji. Upływający czas gra na naszą korzyść. Im cieplej, tym większe szanse, że darnie, które zostaną zainstalowane na Stadionie Miejskim będą wysokiej jakości i przyjmą się na gdyńskim podłożu.

Równocześnie przeprowadzane są intensywne zabiegi, których celem jest polepszenie stanu nawierzchni przed meczami Arki ze Śląskiem Wrocław (30 marca) oraz Lechią Gdańsk (2 kwietnia). Zgodnie z ustaleniami Miasta Gdyni z przedstawicielami Arki oraz Ekstraklasy SA, całkowita wymiana murawy zakończy się do 12 kwietnia, tak że mecz 30. kolejki żółto-niebiescy rozegrają już na zupełnie nowym „dywanie”.

– Tak jak podkreślaliśmy: wszystkim w Gdyni zależy, aby kluczowe dla Arki mecze zostały rozegrane na optymalnie przygotowanej murawie i aby służyła ona piłkarzom jak najdłużej – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button