LOTNICZE NEWSY

Wizz Air: plany dla Polski. Nowy samolot, 7 nowych tras

Wizz Air w Polsce

Wizz Air ogłosił dostosowanie siatki połączeń i plany optymalizacji działalności w Polsce.

30 marca 2019 roku zostanie zamknięta baza linii w Poznaniu, natomiast jeden Airbus A320 zostanie przekazany do gdańskiej floty umożliwiając uruchomienie czterech nowych tras z Gdańska. Ponadto cała flota w Warszawie będzie wyposażona w samoloty typu Airbus A321, zostaną dodane dwie nowe trasy ze stolicy Polski oraz wzrośnie przepustowość. Siatka połączeń wzbogaci się również o Charków na Ukrainie – będzie to nowy kierunek z Wrocławia.

Wizz Air podjął decyzję o dostosowaniu siatki połączeń z Poznania, zamknięciu bazy i wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od marca 2019 roku liczby miejsc na innych polskich trasach cieszących się dużą popularnością wśród klientów. Wizz Air będzie nadal realizować loty na kilku trasach z Poznania, w tym: Paryż-Beauvais, Londyn–Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield oraz Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń WIZZ.

W wyniku optymalizacji, do gdańskiej floty zostanie dodany siódmy samolot (Airbus A320), co umożliwi rozbudowę siatki połączeń o cztery nowe trasy łącząc Gdańsk z Charkowem od 28 października oraz z Oslo, Bremą i Kutaisi od początku kwietnia. Poza tym wzrośnie tygodniowa liczba lotów na popularnych trasach do Aberdeen, Lwowa, Göteborga i Kijowa. W związku z tym powstanie ponad 30 nowych miejsc pracy w gdańskiej bazie WIZZ.

Wychodząc naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu pasażerów w regionie, do kwietnia 2019 roku cała flota Wizz Air w Warszawie będzie składać się z samolotów Airbus A321. 8 samolotów z 230 miejscami na pokładzie umożliwi zwiększenie przepustowości o 11% na trasach ze stolicy utrzymując jednocześnie niskie ceny usług. Dzięki najnowocześniejszym technologiom zastosowanym w samolotach Airbus A321, operacje będą bardziej przyjazne środowisku, wydajne i ciche.

Samoloty, które zostały umieszczone w Katowicach i Warszawie w szczycie sezonu letniego 2018, powrócą do swoich baz w sezonie letnim 2019. W 2019 roku, oferta sprzedaży Wizz Air będzie liczyć 10,5 mln miejsc w sprzedaży na niskokosztowych trasach z ośmiu lotnisk w Polsce, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Dotychczas w sumie ponad 63 miliony pasażerów skorzystały z oferty WIZZ w Polsce. W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku, ponad 6,3 mln pasażerów wybrało podróże w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu z okresem od stycznia do sierpnia ubiegłego roku. Działalność Wizz Air w Polsce nie tylko ułatwia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską i resztą Europy, ale stymuluje polski rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 7500 miejsc pracy w branżach związanych z działalnością linii w Polsce.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI:

Trasa                                   Dni                                   Data rozpoczęcia

Gdańsk-Charków             środa, niedziela           28 października 2018

Gdańsk-Kutaisi                  wtorek, sobota            2 kwietnia 2019

Gdańsk-Brema                   wtorek, sobota             2 kwietnia 2019

Gdańsk-Oslo                       codziennie                       4 kwietnia 2019

Warszawa-Wiedeń          codziennie                      28 października 2018

Warszawa-Marrakesz    środa, niedziela            31 października 2018

Wrocław-Charków          środa, niedziela            28 października 2018

Gdańsk: nowe połączenia lotnicze do Gruzji, Niemiec, Norwegii i na Ukrainę

Wizz Air wprowadza cztery nowe trasy z Portu Lotniczego Gdańsk. Już pod koniec października br. polecimy do Charkowa, a od początku kwietnia 2019 r. do Oslo, Bremy i Kutaisi.

Poza ogłoszeniem zupełnie nowych dla Gdańska tras – dotąd nie było połączenia lotniczego ani z Bremą, ani z gruzińskim Kutaisi, z Wizz Air latać będzie można także do Charkowa i Oslo. Poza tym wzrośnie tygodniowa liczba lotów obsługiwanych przez przewoźnika na trasach do Aberdeen, Lwowa, Göteborga i Kijowa.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

Trasa                              Dni                                Data rozpoczęcia

Gdańsk-Charków      środa, niedziela      28 października 2018

Gdańsk-Kutaisi          wtorek, sobota,       2 kwietnia 2019

Gdańsk-Brema           wtorek, sobota        2 kwietnia 2019

Gdańsk-Oslo                codziennie                 4 kwietnia 2019

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASACH Z GDAŃSKA:

Trasa, Dni, Zmiana liczby lotów, Data rozpoczęcia

Gdańsk-Aberdeen: wtorek, czwartek, sobota, 2x – 3x, 31 marca 2019

Gdańsk-Lwów: poniedziałek, środa, piątek, niedziela, 2x – 4x, 31 marca 2019

Gdańsk-Göteborg: poniedziałek, środa, czwartek, piątek, niedziela; 4x – 5x, 31 marca 2019

Gdańsk-Kijów: wtorek, czwartek, sobota; 2x – 3x, 31 marca 2019

Rozwój działalności Wizz Air na lotnisku w Rębiechowie jest możliwy dzięki powiększeniu gdańskiej floty przewoźnika z sześciu do siedmiu samolotów (nowy “nabytek” to Airbus A320, który przeniesiono do Gdańska z Poznania).

WIZZ AIR OGŁASZA OPTYMALIZACJĘ SIATKI Z POZNANIA

30 marca 2019 roku zostanie zamknięta baza linii w Poznaniu, natomiast jeden Airbus A320 zostanie dodany do gdańskiej floty.

Wizz Air podjął decyzję o dostosowaniu siatki połączeń z Poznania, zamknięciu bazy i wykorzystaniu możliwości rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od 30 marca 2019 roku liczby miejsc na innych polskich trasach cieszących się dużą popularnością wśród klientów. Wizz Air będzie nadal realizować loty na trasach z Poznania, w tym: Paryż-Beauvais, Londyn –Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield oraz Torp-Sandefjord. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach z siatki połączeń WIZZ.

TRASY WIZZ AIR Z POZNANIA PO 30 MARCA 2019

Kierunek                              Dni

Paryż Beauvais                    poniedziałek, piątek

Londyn Luton                       codziennie

Eindhoven wtorek,           czwartek, sobota

Doncaster Sheffield         wtorek, czwartek, sobota

Torp Sandefjord                  poniedziałek, piątek
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button