POLSKA

Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej i szefa MON z wojskiem

Żołnierska wigilia

Para Prezydencka i szef MON Mariusz Błaszczak wzięli udział w wigilijnym spotkaniu z żołnierzami.

W tym roku wyjątkowo w formie wideokonferencji prezydent i Pierwsza Dama spotkali się z ponad 30 jednostkami wojskowymi służącymi w kraju i poza granicami.

Spotkanie wigilijne Pary Prezydenckiej z polskimi żołnierzami służącymi w kraju i w Polskich Kontyngentach Wojskowych (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

– Dziękuję za służbę przez cały kończący się rok 2020; za codzienną służbę wojskową, za stanie na straży bezpieczeństwa Rzeczypospolitej zarówno w jej granicach, jak i poza jej granicami – mówił Andrzej Duda. – Niestety nie możemy tak, jak w poprzednich latach odwiedzić żadnego z naszych kontyngentów, naszych żołnierzy, którzy służą i reprezentują RP poza granicami. Ale chciałbym żebyście wszyscy Państwo czuli, że jesteśmy z Wami sercem, myślą i jesteśmy z Wami dobrym słowem – podkreślił prezydent.

– Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej służby. Życzę Państwu i Państwa bliskim, by te święta były pełne zdrowia, by były pełne spokoju, a także niezachwianej wiary w to, że wspólnie pokonamy pandemię koronawirusa – dodała Agata Kornhauser-Duda.

Życzenia świąteczne w imieniu żołnierzy polskich kontyngentów wojskowych złożył dowódca PKW UNIFIL w Libanie.

Spotkanie wigilijne Pary Prezydenckiej z polskimi żołnierzami służącymi w kraju i w Polskich Kontyngentach Wojskowych (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

W spotkaniu uczestniczył także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i szef BBN Paweł Soloch.

– Jednym z najważniejszych doświadczeń Świąt Bożego Narodzenia jest radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Możliwość przekazania życzeń, podzielenia się opłatkiem, pojednania. Ze względu na epidemię, tegoroczne święta są inne niż te, do których przywykliśmy. Dzięki technice możemy porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień pełnią swoją służbę w kontyngentach poza granicami naszego kraju i z żołnierzami, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa w naszej Ojczyźnie. Chcę dziś podziękować żołnierzom za codzienną służbę. Proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami.

Wigilijne spotkanie z wojskiem (fot. Leszek Chemperek/CO MON)

W trakcie spotkania harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce ministra Mariusza Błaszczaka Betlejemskie Światełko Pokoju ministrowi obrony narodowej.
(KPRP, MON)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button