WARSZAWA

Wielki Piknik Różnorodności na stołecznych bulwarach wiślanych

Warszawa - Wielki Piknik Różnorodności

W stolicy trwają Warszawskie Dni Różnorodności. W najbliższy weekend, 1 i 2 września (zmiana daty!) zapraszamy mieszkańców na bulwary wiślane na Wielki Piknik Różnorodności. W programie liczne koncerty, wielokulturowy market kulinarny i miasteczko organizacji pozarządowych.

Warszawa jest miastem różnorodnym i otwartym, w którym wszyscy mieszkańcy powinni czuć się swobodnie i bezpiecznie. Warszawskie Dni Różnorodności, które potrwają do 8 września, pokazują jak cenna jest różnorodność społeczeństwa, przybliżają sytuację grup mniejszościowych mieszkujących w stolicy i pokazują sposoby przeciwdziałania dyskryminacji. Prezentują także dorobek kulturowego różnych narodowości i grup wyznaniowych.

Głównym wydarzeniem będzie Wielki Piknik Różnorodności na Placu Zabaw nad Wisłą łączący kulturę, rozrywkę i edukację. W programie m.in. koncerty zespołu Remont Pomp z Mikołajem Trzaską i Migranckiej Orkiestry Improwizowanej Raya Dickaty’ego, DJ-ska impreza benefitowa w wykonaniu kolektywów didżejskich Synergia i Flauta, namiotowe miasteczko organizacji pozarządowych działających na rzecz różnorodności społecznej i równego traktowania, a także wielokulturowy market kulinarny z kuchnią z Tadżykistanu, Bliskiego Wschodu i Kaukazu.

Wystąpi stand-up Bartka Wojtkowskiego, zagra zespół Tourette’a, a Mała Orkiestra Dancingowa, pod dyrekcją Noama Zylberberga, przypomni wielokulturowy ferment przedwojennej Warszawy i zaprosi do tańca wszystkich uczestników imprezy.

W strefie dziecięcej i warsztatowej, warszawiacy dowiedzą się, jak przeciwdziałać dyskryminacji, komunikować się z osobami z niepełnosprawnością i „zrozumieć starość”. Ważnym elementem będą również lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością prowadzone przez Fundację Kulawa Warszawa.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button