MUZYKA

WieliczkART 2018 – niezwykły koncert w wielickiej tężni [ZDJĘCIA]

WieliczkART 2018

Rok temu Michał Łanuszka wpadł na pomysł zrobienia „koncertu dla sąsiadów” z Wieliczki, na którym wystąpią również artyści związani z tym miastem.

Pomysł chwycił i w tym roku pod egidą Kopalni Soli w Wieliczce kolejna edycja tego wydarzenia w niesamowitej scenerii tężni solankowej.

Imprezę poprowadził pomysłodawca Michał Łanuszka i niezastąpiona Joanna Kołaczkowska znana z kabaretu Hrabi. Joanna to wulkan energii, Michał wyciszenie i hipnotyzujący radiowy głos. Połączenie tych dwóch cech sprawdziło się znakomicie.

Jako pierwszy na scenie wystąpił Janusz Radek z towarzyszącym mu Adamem DrzewiEckim prezentując przede wszystkim materiał z płyty Poświatowska/Radek jak zwykle z niesamowitą ekspresją i zaangażowaniem. Później Michał Łanuszka swoim głębokim głosem stonował nastrój utworami Cohena by po krótkiej przerwie na zakończenie Pudelsi rozkręcili imprezę na całego.

Widownia klaszcząc i tańcząc powstała z miejsc, a na scenę wskoczyły panie wijąc się w rytm „Samby mamby”. Pomiędzy występami Joanna Kołaczkowska w mistrzowski sposób rozbawiła publiczność swoimi skeczami, by na koniec wykonać wraz z Pudelsami superhit „Andrzeju!”. Wspaniała impreza we wspaniałym miejscu, już nie możemy doczekać następnej edycji, bo że się odbędzie nie mamy wątpliwości.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button