RÓŻNOŚCI

WF na Zimowym Narodowym z Gortatem. Gwiazdy i minister sportu na lodowisku [ZDJĘCIA]

Zimowy Narodowy

Fundacja Marcina Gortata MG13 po raz piąty, przy wsparciu Ministerstwa Sportu zorganizowała wyjątkową lekcję wychowania fizycznego w zimowej scenerii Zimowego Narodowego na płycie PGE Narodowego.

W imprezie sportowej, organizowanej dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, udział wzięło 750 dzieci i plejada gwiazd.

W wydarzeniu z Marcinem Gortatem uczestniczyła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Tegoroczna edycja WF-u na Zimowym Narodowym była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii pojawił się pomysłodawca wydarzenia, sam Marcin Gortat, co było ogromną niespodzianką dla młodych fanów. Dotychczas udział założyciela Fundacji MG13 był niemożliwy ze względu na trwający sezon NBA i obowiązki z tym związane. Podczas wyjątkowej lekcji WF-u na Zimowym Narodowym uczniowie mieli możliwość spotkania się również z zaproszonymi gwiazdami sportu, filmu czy estrady: Joanną Koroniewską, Maciejem Dowborem, Krzysztofem „Jankesem” Jankowskim, Idą Nowakowską, Czarkiem Jóźwikiem, Dorotą Gardias, Joanną Liszowską, Maciejem Kurzajewskim i Maciejem Musiałem.

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, którą poprowadzili Dorota Gardias, Joanna Koroniewska oraz Maciej Dowbor. Później dzieci oraz zaproszone gwiazdy opanowały lodowiska oraz górkę lodową i przez kilka godzin wspólnie aktywnie spędzali czas. Wyjątkowym, niecodziennym widokiem był Marcin Gortat jeżdżący na łyżwach!

Celem WF-u na Zimowym Narodowym jest pokazanie uczniom i nauczycielom, że nawet zimowe warunki atmosferyczne nie stanowią przeszkody, aby aktywnie spędzać czas.

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk (fot. PGE Narodowy)

Minister sportu otworzyła konferencję Europejskie Inicjatywy dla Sportu

Minister sport Danuta Dmowska-Andrzejuk otworzyła na PGE Narodowym dwudniową konferencję „Europejskie inicjatywy dla sportu”. Wydarzenie jest organizowane przez Ministerstwo Sportu oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+.

– Mamy wspólny cel, jakim jest praca na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży, w całych rodzinach, a także w środowiskach seniorów i osób z niepełnosprawnościami – mówiła na konferencji minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w licznych warsztatach, podczas których przedstawiane są najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem wniosków, a także współpracą z partnerami i instytucjami UE.

Podczas wydarzenia omawiane są m.in.: założenia programu Erasmus+ na lata 2021-2027, zasady i możliwości pozyskania dotacji na projekty sportowe w ramach Erasmus+ Sport 2020 czy przykłady realizacji działań programu Europejskiego Korpusu Solidarności.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button