PELAGIA – samica hipopotama nilowego, niedługo kończy 34 lata.
To dobra okazja, by wspólnie świętować urodziny uroczej hipopotamicy – zapraszamy serdecznie w czwartek 19. września o godz. 12.00 do Hipopotamiarni.
Każdy, kto ma ochotę i fantazję może przygotować kartkę urodzinową dla Pelagii. Od niedzieli 15 września do czwartkowej imprezy urodzinowej Pelagii, w Hipopotamiarni na szklanym stoliku, będzie ustawiony koszyk – specjalnie na laurki dla solenizantki. Z Waszych kartek zostanie zrobiona wystawa w Hipopotamiarni, a najpiękniejsze z nich w dniu urodzin Pelagii zostaną nagrodzone.
PLAN IMPREZY:
– pokazowe karmienie hipopotamów
– opowieści opiekuna o hipopotamach
– konkurs z wiedzy o hipopotamach
– konkurs na najpiękniejszą laurkę dla Pelagii.
Hipopotamy słyną m.in. z tego, że prowadzą ziemnowodny styl życia. Ich pot zawiera czerwony barwnik – na szczęście nie daje on krwistego koloru skóry hipopotama, ale przyjemnie różowy odcień. Hipopotamy w ogrodach zoologicznych mogą dożywać ponad 50 lat, a rekordzista żył aż 61 lat! Wiele innych ciekawych faktów z życia hipopotamów będzie można usłyszeć wprost od opiekunów podczas imprezy urodzinowej Pelagii.
Do udziału w wydarzeniu upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.
Co: 34. urodziny hipopotamicy Pelagii
Gdzie: Warszawskie ZOO, Hipopotamiarnia
Kiedy: Czwartek, 19.09.2019, godz. 12.00-12.30
Miejski Ogród Zoologiczny został otwarty dla zwiedzających w 1928 r. i już wówczas był nowoczesną placówką, spełniającą (ówczesne) standardy hodowli zwierząt, służącą nauce i edukacji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale idea ochrony zagrożonych gatunków pozostaje aktualna.
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Euroazjatyckiego Regionalnego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EARAZA). Dzięki temu hodowla zwierząt, prowadzona jest w sieci zrzeszonych ogrodów i może w ten sposób zapewnić swego rodzaju bank żywych genów zwierząt, aby odtwarzać lub zasilać dzikie populacje.
Na powierzchni 40 ha Warszawskiego ZOO eksponowanych jest prawie 12 000 zwierząt, należących do 570 gatunków, z których 49 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce – wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb. Szczególną uwagę warto zwrócić na rezydencję goryli i szympansów, Ptaszarnię z Halą Wolnych Lotów, Hipopotamiarnię czy Akwarium z panoramiczną ekspozycją Amazonii. Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz pawilonów (na terenie ZOO znajduje się 10 obiektów, które umożliwiają komfortowe zwiedzanie o każdej porze roku). W centrum Ogrodu znajduje się plac zabaw i polana piknikowa. Na terenie Ogrodu zlokalizowane są punkty gastronomiczne, bezpłatne toalety oraz sklepiki z pamiątkami czynne przez większą część roku. Pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ZOO obowiązuje zakaz palenia tytoniu.
(org.)