WARSZAWA

Warszawskie ZOO. Ptasi karnawał w najbliższą sobotę

Warszawskie ZOO

Warszawskie ZOO zaprasza w najbliższą sobotę do Ptaszarni, by spędzić czas wśród zwierząt, ale w klimacie karnawałowym, bo karnawał to czas magiczny.

Dodatkowo, odrobinę czaru doda własnoręcznie zrobiona maska inspirowana ptakami.

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i ich rodziców do wspólnego przygotowania ptasiego kamuflażu. Miejsca nie można sobie lepszego wymarzyć – w latającym sercu Warszawskiego ZOO – w Ptaszarni. W towarzystwie lotów i nielotów będzie można stworzyć własną odlotową maskę. Najpierw na własne oczy zobaczyć jak wyglądają i jak różnorodne są pióra, potem dopasować pióra do odpowiednich gatunków aby na koniec wytworzyć własną, inspirowaną ptakami maskę.

Inicjatorami i organizatorami warsztatów Ptasi karnawał są wolontariusze z Warszawskiego ZOO. Nie tylko poprowadzą zajęcia plastyczne, ale również będą opowiadać o mieszkańcach Ptaszarni i przedstawiać specjalnie wybrane ciekawostki związane z tematem imprezy – np.: dawniej maska z dziobem zwana medico della peste używana była głównie przez medyków. Dziób służył do wypełnienia specjalnymi ziołami, mającymi na celu chronić przed złapaniem zarazy od chorych, którymi się opiekowali. Więcej będzie można usłyszeć na Ptasim Karnawale.

Co: Ptasi karnawał!
Gdzie: Warszawskie ZOO – Ptaszarnia
Kiedy: Sobota 9 lutego 2019 r., godz. 11.00-14.00

Miejski Ogród Zoologiczny został otwarty dla zwiedzających w 1928 r. i już wówczas był nowoczesną placówką, spełniającą (ówczesne) standardy hodowli zwierząt, służącą nauce i edukacji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale idea ochrony zagrożonych gatunków pozostaje aktualna.

Na powierzchni 40 ha Warszawskiego ZOO eksponowanych jest prawie 12 000 zwierząt, należących do 570 gatunków, z których 49 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce – wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb. Szczególną uwagę warto zwrócić na rezydencję goryli i szympansów, Ptaszarnię z Halą Wolnych Lotów, Hipopotamiarnię czy Akwarium z panoramiczną ekspozycją Amazonii. Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz pawilonów (na terenie ZOO znajduje się 10 obiektów, które umożliwiają komfortowe zwiedzanie o każdej porze roku). W centrum Ogrodu znajduje się plac zabaw i polana piknikowa. Na terenie Ogrodu zlokalizowane są punkty gastronomiczne, bezpłatne toalety oraz sklepiki z pamiątkami czynne przez większą część roku. Pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ZOO obowiązuje zakaz palenia tytoniu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button