WARSZAWA

Warszawa. Śpiący nietoperz w garażu

Nietoperze lubią spać w miejscach odludnych

Bystre oko mieszkańca jednego z budynków na Kabatach wypatrzyło w podziemnym garażu śpiącego wśród instalacji wodno-kanalizacyjnej nietoperza.

Maluszek wleciał tam prawdopodobnie przez pomyłkę. Dzięki pomocy Ekopatrolu jest szansa, że wkrótce znów powróci do latania.

Warszawa. Nietoperz w garażu na Kabatach (fot. SM)

Nietoperze lubią spać w miejscach ciepłych, ale odludnych. Na miejsca noclegowe chętnie wybierają jaskinie, opuszczone sztolnie czy piwnice. Osobnik, który wleciał do podziemnego garażu apartamentowca na Kabatach ewidentnie źle trafił. Uciekając przed hałasem parkujących samochodów i ludzi, zabrnął w ślepy zaułek na klatce schodowej. Szczęśliwie, wiszącego głową w dół, pośród rur ssaka wypatrzył jeden z lokatorów, który powiadomił Ekopatrol. Strażnicy delikatnie odłowili śpiącego i wyraźnie osłabionego nietoperza. Następnie umieścili go w specjalistycznym transporterze i przekazali do Lasów Miejskich. W Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zajmą się nim specjaliści od przywracania sił osłabionym zwierzakom.

Akcja przebiegła sprawnie i bez komplikacji. Gdy zrehabilitowany nietoperz powróci do podniebnych ewolucji, będzie przekonany, że jeżdżące auta, siatka, strażnicy, transporter i lekarze – po prostu mu się przyśniły.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button