WARSZAWA

Warszawa-Okęcie. Interwencja wobec „antymaseczkowych” pasażerów

Warszawskie lotnisko

Wczoraj (28.10.2020 r.) po wylądowaniu samolotu z Londynu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec dwojga młodych podróżnych.

Okazało się, że podczas rejsu kategorycznie odmówili zasłonienia ust i nosa.

Według raportu z lotu zarówno 32-letnia Rosjanka jak i jej mąż 36–letni obywatel RP nie wykonywali poleceń kapitana statku powietrznego, a dokładnie nie zastosowali się do obowiązku zasłonienia ust i nosa podczas lotu, co jest obowiązkiem nałożonym na każdego pasażera podróżującego samolotem. Dlatego też, po wylądowaniu na Lotnisku Chopina na młode małżeństwo czekała Grupa Interwencji Specjalnych.

Dwójka pasażerów została wezwana przez funkcjonariuszy GIS do zachowania zgodnego z prawem oraz pouczona o możliwości użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania wydanych poleceń. Po dobrowolnym opuszczeniu pokładu samolotu w asyście funkcjonariuszy udali się do pomieszczeń służbowych. Zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze tj. niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego, na kobietę i jej partnera nałożono mandaty karne kredytowane w wysokości po 500 zł.

Para skorzystała z prawa odmowy przyjęcia mandatów, w związku z czym, sprawa o wykroczenie została skierowana do sądu. Po zakończeniu czynności pasażerom zezwolono na kontynuowanie podróży. Wobec pasażerów nie zostały użyte żadne środki przymusu bezpośredniego.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button