WARSZAWA

Warszawa. Kolejny etap budowy II linii metra na Bemowie

Warszawskie metro

Od soboty, 26 czerwca, kierowców czekają duże zmiany na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich w Warszawie.

Kolejny etap budowy II linii metra wymusi zamknięcie wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich i wyłączenie ruchu tramwajów.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra przystępuje do budowy wyjść ze stacji na perony tramwajowe. W związku z tymi pracami, w piątek, 25 czerwca, ok. godz. 23.00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Inaczej przez skrzyżowanie

Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Konarskiego a Bolkowską. Po stronie Urzędu Dzielnicy Bemowo pozostanie wyłącznie jeden pas ruchu umożliwiający skręt w prawo w ul. Górczewską. Ruch na wprost przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę obwodnicy (al. Obrońców Grodna) zostanie skierowany na jezdnię zachodnią, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę obwodnicy przejadą na drugą jezdnię na wysokości ul. Konarskiego, a na właściwą jezdnię wrócą na wysokości skrzyżowania z ulicami Bolkowską i Pełczyńskiego. Utrzymana będzie możliwość skrętu na parking przed sklepem oraz w ulice Bolkowską i Pełczyńskiego.

Nadal nie będzie można skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mieli do dyspozycji wszystkie relacje: jeden pas do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę al. Prymasa Tysiąclecia i drugi pas do jazdy na wprost w stronę ul. Połczyńskiej i do skrętu w prawo w ul. Górczewską w stronę ul. Lazurowej.

Zmiany w oznakowaniu pasów zostaną wprowadzone także na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Konarskiego. Na jezdni południowej ul. Górczewskiej zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo w ul. Konarskiego. Możliwy będzie skręt w prawo w ul. Konarskiego. Drugi pas będzie prowadził przez skrzyżowanie na wprost w stronę Woli. Zakończenie tego etapu prac, wykonawca zapowiada na sobotę, 28 lipca.

Górczewska Powstańców Śląskich – organizacja ruchu (fot. UMW)

Tramwaje nie pojadą ulicą Powstańców Śląskich

Od soboty, 26 czerwca, tramwaje nie będą przejeżdżały przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską.

Na trasy wyjadą tramwaje dwukierunkowe. Na ul. Powstańców Śląskich zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów, które dzięki temu będą mogły dojechać do wyłączonego z ruchu odcinka trasy.

Tramwaje linii 10 zakończą trasę na pętli Cm. Wolski, a linii 26 pojadą: WIATRACZNA –…– Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – Młynarska – Obozowa – Radiowa – Powstańców Śląskich – W. Reymonta – Wólczyńska – T. Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Pasażerów przewiozą autobusy linii zastępczej Z10, na trasie: CM. WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

W weekend 26-27 czerwca na tory nie wyjadą składy linii 11. Od poniedziałku 28 czerwca „jedenastki” wrócą na trasę skróconą. Tramwaje jadące od ulicy Połczyńskiej dojadą do przystanków przy ulicy gen. W. Czumy i tu zmienią kierunek jazdy.

Tramwaje linii 11 będą kursowały trasą: CZUMY –…– Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Również od poniedziałku na tory wyjadą składy linii zastępczej 40. W dni powszednie będą jeździły trasą: CZUMY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button