WARSZAWA

Warszawa. Finał sezonu w Multimedialnym Parku Fontann. Koncert i spotkanie z… winem

Multimedialny Park Fontann w stolicy

W sobotę, 28 września, po raz ostatni zobaczymy wyświetlaną laserem na ekranie wodnym, legendę o Warsie i Sawie.

Zapraszamy także na koncert Andrzeja Sikorowskiego, do strefy „Winnica” i na atrakcje kulinarne.

– Od lat pokazy w Multimedialnym Parku Fontann są wyjątkową propozycją na sezon letni w stolicy. Tłumnie przychodzą na nie mieszkańcy i turyści. Fontanny na Podzamczu stały się popularnym łącznikiem na trasie spacerów pomiędzy Starym Miastem a bulwarami i są chętnie odwiedzane także w dzień, jako niewątpliwa atrakcja Warszawy – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Dwóm ostatnim spektaklom o Warsie i Sawie (piątek i sobota, 27 i 28 września, o godz. 20.30) towarzyszyć będzie niezwykła oprawa, by uczcić kolejny frekwencyjny rekord w Multimedialnym Parku Fontann.

W sobotę w specjalnej strefie „Winnica” o godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty wiedzy o winie, spotkania z sommelierami i winami z całego świata. A o godz. 19.00 koncert zagrają gwiazdy: Andrzej Sikorowski, Brass Federacja i DJ Sparky.

– Pokazy fontann to jedna z najchętniej odwiedzanych i najlepiej ocenianych atrakcji w mieście. Wielu warszawiaków przychodziło na nie wielokrotnie. Dlatego finał sezonu zasługuje na wyjątkową oprawę. Zapraszamy na ostatnie w sezonie spektakularne widowisko poprzedzone licznymi atrakcjami – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizatora pokazów.

Na kolejne pokazy zapraszamy w maju 2020 roku. Wstęp wolny.

Koniec 60. sezonu Koncertów Chopinowskich

W niedzielę, 29 września, odbędą się ostatnie w tym sezonie koncerty pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. Wystąpią Wojciech Pyrć (godz. 12.00) i Weronika Chodakowska (godz. 16.00).

Kończy się sezon koncertów Chopinowskich pod gołym niebem. Od 60 lat cieszą się one ogromną popularnością i są jedną z największych warszawskich atrakcji dla turystów zagranicznych. W tym roku od maja w niedzielnych koncertach wzięło udział ponad 100 tys. słuchaczy. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button