MUZYKA

Wardruna – „Skugge”. Niesamowita dźwiękowa podróż między człowiekiem a cieniem

Muzyczny świat

Norweski zespół Wardruna prezentuje oficjalny teledysk do piosenki „Skugge” (Cień).

Singiel jest zapowiedzią nadchodzącej płyty oraz niesamowitą dźwiękową podróżą, dialogiem między człowiekiem a cieniem.

Wardruna (fot. org.)

Einar Selvik ujął genezę piosenki jako „pieśń o cieniu, echu i równowadze między poszukiwaniem odpowiedzi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz”. Teledysk do najnowszego singla został nakręcony i wyprodukowany przez Ragnarok Film w styczniu w Norwegii. Aby skrócić czas oczekiwania na ich nadchodzące wydawnictwo „Kvitravn – First Flight of the White Raven” w rozszerzonej wersji (premiera już 22 kwietnia!), zespół podzielił się także nagraniem utworu na żywo.

Rok po wydaniu „Kvitravn”, jako preludium do nadchodzących koncertów, Wardruna prezentuje dwupłytowe wydanie deluxe, w tym oryginalny album studyjny z 2021 roku oraz uchwycone 26 marca ubiegłego roku nagrania z ich chwalonego, przekraczającego granice wirtualnego koncertu. Nowe wydanie zawiera specjalną setlistę składającą się z nowych piosenek z „Kvitravn” oraz ulubionych kawałków fanów z ich katalogu. Płyta jest także dostępna w limitowanym kolekcjonerskim pudełku.

„«Kvitravn – First Flight of the White Raven» to audiowizualne nagranie, które zostało wyemitowane online”, zapowiada Einar. „Stworzyliśmy je w czasach, gdy nie wolno było występować przed publicznością, dlatego bardzo zależało mi na tym, aby samo nagranie oddało energię występu na żywo. To, co słyszycie, to to, co wykonaliśmy w danym momencie w tamtym pomieszczeniu. Po zakończeniu nagrań niczego nie dograliśmy ani nie poprawiliśmy. Tak jak na zwykłym koncercie, starannie skomponowaliśmy setlistę, wybierając utwory ze wszystkich naszych płyt, w tym garstkę piosenek z nowej płyty, których wcześniej nie wykonywaliśmy. Tak naprawdę w dniu nagrania po raz pierwszy od ponad roku staliśmy wszyscy razem w tym samym pomieszczeniu. Wszyscy byli skoncentrowani i dobrze przygotowani, dlatego nie dało się odczuć, że minęło tyle czasu. Mam nadzieję, że się zgodzicie!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button