WROCŁAW

Wałbrzych. Myśliwy na osiedlu Podzamcze strzelał do dzików

Dolny Śląsk

W Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) myśliwy na osiedlu Podzamcze urządził sobie strzelaninę.

6 grudnia mężczyzna ten bez żadnych wcześniejszych informacji przeprowadził odstrzał dzików na zlecenie urzędu miasta.

Mieszkańcy, w tym dzieci widzieli umierające w męczarniach zwierzęta.

Wcześniej miasto próbowało odłowić m.in. lochy z młodymi, lecz bezskutecznie.

Myśliwy Stanisław Brożyna w środku dnia w środku osiedla zaczął strzelać bez żadnych zabezpieczeń. W każdej chwili mógł postrzelić przechodzących obok ludzi. Zabił sześć dzików. Na miejsce została wezwana policja.

Myśliwy posiada legitymację Polskiego Związku Łowieckiego oraz upoważnienie do odstrzału redukcyjnego.

Trwają czynności w tej sprawie, czy doszło do złamania prawa.

Brożyna już wcześniej za niewłaściwe postępowanie został wydalony z jednego z kół myśliwskich.

Prawdopodobnie miał broń o kalibrze 30-06, która ma zasięg aż do pięciu kilometrów. Strzelanie do dzików z tak krótkiej odległości może spowodować rykoszet.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu bada, czy możliwe było narażenie osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha:

„Szanowni Państwo, po analizie materiału dokumentującego zdarzenia na osiedlu Podzamcze, podjąłem decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału. Dziki to olbrzymi problem w Wałbrzychu, ale sytuacja jaka miała dzisiaj miejsce nigdy nie powinna się wydarzyć. W naszym mniemaniu prowadzenie odstrzału na terenie tak gęsto zamieszkałym jest nie tylko niehumanitarne, ale mogło stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Zdrowie i życie ludzkie jest elementem nadrzędnym przy prowadzeniu tego typu działań.”

Byłeś naocznym świadkiem odstrzału redukcyjnego dzików na Podzamczu. Zgłoś się do pierwszego komisariatu

Wałbrzyscy funkcjonariusze poszukują osób, które 6 grudnia tego roku były naocznymi świadkami odstrzału redukcyjnego dzików na Podzamczu. Zgłaszać można się bezpośrednio w Komisariacie Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju przy ul. Łączyńskiego 34. Oczywiście wcześniej warto skontaktować się telefonicznie z jednostką pod numerem telefonu: 47 87 577 00.

Policjanci pierwszego komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie narażenia w dniu 6 grudnia tego roku w dzielnicy Podzamcze innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pierwsze telefoniczne zgłoszenia – poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego – policjanci otrzymali około godziny 13:45.

Osoby będące naocznymi świadkami odstrzału redukcyjnego dzików w tym dniu w wyżej wymienionym miejscu proszone są o bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button