Uncategorized

W Łodzi znaleziono papugi. Straż Miejska szuka właścicieli

W Łodzi znaleziono dwie papugi. Obecnie ptaki przebywają pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19.

Jedną z papug, z gatunku papużek falistych, znalazł dyrektor Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ Mariusz Goss. Odnalezione na ul. Wólczańskiej przy ul. A. Struga zwierzę przekazał strażnikom miejskim z Animal Patrolu. Papużka ma niebieskie upierzenie, jest zdrowa, ale ma problemy z lataniem. Druga papuga z gatunku Nimfy o pastelowo-żółtym upierzeniu z ciemnymi skrzydłami, wleciała do jednego z mieszkań przy ul. Grota-Rowieckiego. Właściciel powiadomił o zajściu straż miejską, która zajęła się zwierzątkiem.

Obie zguby znajdują się pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu. Przebywają w towarzystwie sześciu innym papużek znalezionych w przeciągu ostatniego półtora roku w Łodzi. W celu odzyskania ptaszków właściciele mogą zgłaszać się na posterunek Straży Miejskiej zlokalizowany przy ul. Rydla 19.

Sekcja Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadza średnio ok. 20-30 akcji dziennie. Realizuje zgłoszenia dotyczące zwierząt błąkających się bez opieki, ratuje zwierzęta poszkodowane w wypadkach, przeprowadza kontrole dobrostanu zwierząt oraz zajmuje się sprawami związanymi z zaniedbywaniem i znęcaniem się nad zwierzętami.

W wakacje szczególnie wzrasta liczba interwencji w stosunku do zwierząt porzuconych. Jednym z tego typu przypadków jest znalezienie na śmietniku świnki morskiej, która również przebywa pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19. Aby takich przypadków uniknąć funkcjonariusze apelują, by zwracać większą uwagę na zwierzęta i reagować, gdy potrzebują pomocy. Zgłoszenia przyjmowane są na nr alarmowy: 986.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button