ŁÓDŹ

W Łodzi powstanie nowe schronisko dla zwierząt

Łódź

Przy ul. Opolskiej w Łodzi powstanie nowe schronisko dla zwierząt. Zgodnie z projektem ta nowoczesna inwestycja została zaplanowana dla ok. 600 psów i 200 kotów.

Budowa ruszy już w przyszłym roku.

– Nowe schronisko jest bardzo potrzebne. To przy ul. Marmurowej jest przepełnione. Teraz przebywa w nim 420 psów i ponad 100 kotów. To za dużo, jak na możliwości tego obiektu. Jesteśmy teraz w trakcie decyzji o wydaniu pozwolenia na budowę nowego schroniska. Powinna pojawić się do końca października. Będziemy wraz z radną Małgorzatą Moskwą-Wodnicką uważnie śledzić ten projekt, żeby sprawnie i jak najszybciej został zrealizowany – zadeklarowała radna PO Monika Malinowska – Olszowy.

Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 12 mln zł. Urząd Miasta Łodzi planuje również pozyskać środki z Unii Europejskiej. Schronisko przy ul. Marmurowej jest już wyeksploatowane – podkreśla wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

– Budowie schroniska przy ul. Opolskiej sprzeciwili się mieszkańcy, którzy użytkują pobliskie ogródki działkowe. To opóźniło inwestycję, ponieważ odwołali się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 21 sierpnia pojawiło się orzeczenie WSA, które oddala skargę. Oznacza to, że jest zielone światło dla tej inwestycji – mówiła Małgorzata Moskwa – Wodnicka.

Nowe schronisko składać się będzie z czterech budynków, wybiegu dla zwierząt. Znajdzie się w nim także gabinet weterynaryjny.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button