ŁÓDŹ

W 2019 roku zostanie otwarta Łódzka Przystań Motocyklowa

Łódzka Przystań Motocyklowa

Poszerza się zakres działalności Łódzkiego Centrum Sportów Motorowych.

Nowy obiekt usytuowany u zbiegu ul. 6 Sierpnia i al. Włókniarzy już wkrótce wzbogaci się o kolejny element, jakim będzie Przystań Motocyklowa.

Na stadionie, który został oddany do użytku pod koniec lipca 2018, jeździli już żużlowcy, a w nadchodzącą sobotę pojawią się na nim uczestnicy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Już niedługo obiekt będzie jednak żył nie tylko w czasie dużych imprez, ale również w dni powszednie. Władze miasta podjęły bowiem decyzję, że na parkingu przed stadionem powstanie Łódzka Przystań Motocyklowa – miejsce, w którym miłośnicy jazdy na motocyklach będą mogli nie tylko się spotkać, ale też dokonać drobnych napraw, wymienić olej, wyrównać ciśnienie w oponach itp.

– Takiego miejsca w Łodzi nie ma, a z tego co wiem, nie funkcjonuje również nigdzie w Polsce. Już jakiś czas temu zmotoryzowani zgłosili do budżetu obywatelskiego projekt takiej przystani. Co prawda zabrakło wówczas głosów do tego, żeby ją zbudować, jednak teraz zrealizujemy taka inwestycję. Mamy piękny obiekt i chcemy, by stał się on prawdziwą przystanią dla sportów motorowych. To fantastycznie skomunikowane miejsce, przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, gdzie mamy sporo przestrzeni na tego rodzaju aktywność. Cieszę się, że udało się wygospodarować taką przestrzeń. W przyszłorocznym budżecie będą środki, żeby wybudować Przystań Motocyklową – powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak podkreślił, że realizacja tej inwestycji będzie kolejnym krokiem ułatwiającym motocyklistom funkcjonowanie w mieście.

– Od czterech lat prowadzimy program „Łódź przyjazna motocyklistom”. Wprowadziliśmy motocykle na buspasy, otworzyliśmy ulice z ograniczonym ruchem dla motocykli i motorowerów, stworzyliśmy specjalne miejsca postojowe, a w tym roku wprowadziliśmy na drogach tablice informacyjne „Zmieścimy się wszyscy”, które mają promować kulturalną jazdę. Teraz wprowadzamy w życie kolejny unikalny projekt, którego na pewno pozazdroszczą nam inne miasta. Nasza przystań ma się znaleźć w najlepszym miejscu, jakie mogliśmy sobie wymarzyć, czyli na parkingu stadionu, na którym każdy mecz żużlowy rozpoczyna się od parady motocyklistów – powiedział Kacprzak.

Dodał, że pomysł Łódzkiej Przystani Motocyklowej narodził się w środowisku łódzkich motocyklistów, którzy przez ostatnie trzy lata wspólnie organizowali rozpoczęcia sezonu. Inicjatorem stworzenia takiego miejsca był szef klubu motocyklowego Korsarze Jarosław Nowiński.

– Pomyślałem, że jest potrzeba znalezienia miejsca, w którym motocykliści mogliby się spotykać. Teraz jest z tym różnie. Większość robi to na parkingach, gdzie nie zawsze są mile widziani. Dlatego chciałem, by znalazło się miejsce, w którym czulibyśmy się jak u siebie. Pomyśleliśmy też, że jeśli będzie już takie miejsce, to przy okazji spotkań można je również wykorzystać do drobnych napraw – wyjaśnił Nowiński.

W Łódzkiej Przystani Motocyklowej oprócz ławeczek i stolików mają się też znaleźć m.in. kompresor, przy którym można wyregulować ciśnienie w oponach oraz zbiornik na zużyty olej.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button