POLITYKA

Uroczystość wręczenia Uchwały PKW o wyborze Andrzeja Dudy na Prezydenta RP

Zamek Królewski

Na Zamku Królewskim odbyła się uroczystość wręczenia Prezydentowi RP Uchwały PKW ws. stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta RP.

W obecności przedstawicieli najwyższych władz państwowych Andrzej Duda odebrał Uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 13 lipca 2020 roku w sprawie stwierdzenia wyniku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W uroczystości wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

– Obiecuję wszystkim moim rodakom, że będę czynił wszystko, aby te pięć lat mojej prezydentury było budowaniem Polski spokojnej, bezpiecznej, jak najbardziej dostatniej, rozwiniętej – mówił Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dziękował także za niezwykłą frekwencję:

– To bardzo istotny komunikat, który płynie z Polski, nie tylko do zjednoczonej Europy, nie tylko na całą w ogóle Europę, ale który płynie na cały świat – jesteśmy dojrzałą demokracją.

W II turze wyborów prezydenckich, która odbyła się 12 lipca, Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Jego konkurent, kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 proc. Frekwencja wyborcza w II turze głosowania wyniosła 68,18 proc.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button