FILM I SERIALE

Uroczysta premiera filmu „Żużel”. Gwiazdy na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię zdjęć z uroczystej premiery filmu

13 lipca wieczorem w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu „Żużel” – historii sportowego mistrza, który mierzy się z rywalizacją na torze i pierwszą miłością poza nim.

Na czerwonym dywanie obok reżyserki, Doroty Kędzierzawskiej, i producenta, Arthura Reinharta, pozowały gwiazdy produkcji: Tomasz Ziętek, Paweł Wilczak, debiutująca na wielkim ekranie Jagoda Porębska, Piotr Zajączkowski, Jan Glazer, Jacek Hugo-Bader, Karolina Gołębiowska i Żaneta Łabudzka. Wśród gości byli również przedstawiciele świata sportu: Witold Albiński, Piotr Olkowicz i Mirosław Dudek, a także żużlowcy występujący w filmie: Dawid Wiwatowski, Oskar Polis, Kamil Cieślar, Marcel Szymko, Łukasz Kaczmarek i Tadeusz Kostro. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć również osobistości świata kultury i show-biznesu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Arkadiusz Jakubik, Olgierd Łukaszewicz, Marzena Rogalska, Ewa Błaszczyk, Joanna Kulig, Aneta Kręglicka, Katarzyna Miller, Ryszard Czarnecki, Marcin Najman, Agnieszka Kawiorska, Małgorzata Kosik i Anna Janik.

„Żużel” to opowieść o sportowym mistrzu, w którego wciela się Tomasz Ziętek – wschodzący gwiazdor polskiego kina. Na ekranie towarzyszą mu m.in. Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka, Żaneta Łabudzka i debiutująca Jagoda Porębska. Obok nich w filmie zobaczymy też szereg autentycznych postaci związanych ze speedwayem, wśród których znaleźli się między innymi: Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski i Krzysztof Sadurski. Film na ekranach kin pojawi się 16 lipca.

„Żużel” – oficjalny zwiastun

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

„Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć – Dorota Kędzierzawska, reżyserka.

Obsada: Tomasz Ziętek („Boże Ciało”, „Konwój”, „Carte Blanche”, „Cicha noc”, „Body/Ciało”), Jagoda Porębska („Na dobre i na złe”), Paweł Wilczak („Pan T”, „Kasia i Tomek”, „Usta Usta”), Mateusz Kościukiewicz („Twarz”, „W imię…”, „Magnezja”), Karolina Gruszka („Maria Skłodowska-Curie”, „Szczęście świata”, „Pani z przedszkola”), Karolina Gołębiowska („Rojst”), Żaneta Łabudzka („Druga szansa”, „Lekarze”), Bartek GnosowskiTadeusz KostroŁukasz KaczmarekMarcel SzymkoJacek Hugo-BaderPiotr ZajączkowskiKrzysztof Sadurski

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button