POLSKA

Ulga Noworoczna. Projekt Lewicy: obniżenie VAT do 15%, na żywność do 0%, odblokowanie unijnych pieniędzy z KPO, rekompensaty za prąd i gaz

Rada Krajowa Lewicy

Inflacja, drożyzna i najdroższe święta to skutek zaniedbań i fatalnej polityki rządów PiS.

Podczas Rady Krajowej w swoim wystąpieniu liderzy Nowej Lewicy przedstawili propozycje rozwiązań, na które czekają Polacy.

Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty zaprezentowali pakiet rozwiązań, które pomogą zatrzymać galopujące ceny.

– Dziś chcemy porozmawiać o problemie, który dotyka nas wszystkich – o drożyźnie. Dlatego przygotowaliśmy dla państwa wigilijny stół z tradycyjnymi polskimi potrawami – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

– Niestety, po 6 latach rządów PiS za wszystkie wigilijne potrawy zapłacimy o wiele, wiele więcej. Karp w galarecie w 2015 roku kosztował 15 złotych, dziś to aż 28 złotych! Masło droższe o 80%, chleb o 50%, warzywa o 30%, olej 50%, ziemniaki 120%. Gołym okiem widać, że ceny po prostu zwariowały. Dziś nasz wskaźnik inflacji dobija do 8%! – stwierdził Robert Biedroń.

O tzw. Uldze Noworocznej – projekt Lewicy:

  • obniżenie VAT z 23% do 15%. Obniżka VAT spowoduje, że na każdym litrze zaoszczędzimy 25 groszy! Ten mechanizm obniży koszt miesięcznych zakupów przeciętnej polskiej rodziny o 200 złotych.
  • obniżenie podatku VAT na żywność do 0%.
  • wprowadzenie rekompensat za prąd i gaz. Proponowana przez Lewicę rekompensata za prąd i gaz przyniosłaby dla 4-osobowej rodziny blisko 600 złotych.
  • odblokowanie unijnych pieniędzy z KPO. Natychmiastowe rozwiązanie Izby Dyscyplinarnej SN. To jeden z warunków, aby środki z Funduszu Odbudowy z UE trafiły do Polski. Spełnienie warunków, które uwolnią 260 mld zł zablokowanych środków UE – średnio 7500 zł na każdego i każdą.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button