ŁÓDŹ

Udusił psa smyczą. Usłyszał zarzut bezprawnego zabicia zwierzęcia

Odpowie za zabicie psa

Funkcjonariusze z VI Komisariatu KMP w Łodzi wyjaśniają okoliczności śmierci półrocznego psa.

Zwierzę najprawdopodobniej zostało uduszone przez 60-letniego właściciela. Mężczyzna został zatrzymany. Zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

24 maja 2020r. około godz. 15.00 policjanci otrzymali informację, że na terenie Widzewa doszło do bezprawnego uśmiercenia psa. Na miejscu funkcjonariusze dotarli do 60-letniego właściciela czworonoga. Mężczyzna powiedział mundurowym, że dzień wcześniej około godziny 10.00 udusił swojego psa za pomocą smyczy. Zrobił to, ponieważ pies go nie słuchał, niszczył grządki i często uciekał. 60-latek wskazał miejsce, gdzie pozostawił martwe zwierzę. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał półtora promila alkoholu w organizmie.

Z relacji świadków wynika, iż w podobnym stanie znajdował się również poprzedniego dnia. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości nie był notowany.

Usłyszał zarzut bezprawnego zabicia zwierzęcia. Zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 60-latka. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu KMP w Łodzi.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button