WARSZAWA

Udaremnili zabicie szczeniaków. Sprawca chciał udusić je w foliowej torbie

Gmina Nowodwór

W sobotę małżeństwo policjantów w czasie rekreacyjnej przejażdżki rowerami udaremniło zabicie dwóch szczeniaków.

Nietrzeźwy mężczyzna usiłował udusić je w foliowej torbie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pary policjantów, zwierzaki przeżyły i są bezpieczne. Natomiast sprawca został zatrzymany. Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy.

W sobotę małżeństwo postanowiło aktywnie spędzić wolny czas, wybierając się na rowerową przejażdżkę po okolicy. W jednej z miejscowości na terenie gminie Nowodwór zauważali, iż mężczyzna usiłuje zabić dwa małe szczeniaki, dusząc je w foliowej torbie. Funkcjonariusze próbę tą skutecznie udaremnili, a na miejsce wezwali miejscowych policjantów. Sprawca 40-letni mieszkaniec gminy Nowodwór został zatrzymany. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowie przed Sądem za znęcanie się nad zwierzętami, grozi mu nawet do 3 lat więzienia. Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy.

Oboje małżonkowie są funkcjonariuszami policji, on służy w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku, ona na co dzień pracuje w Komendzie Stołecznej Policji.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button