POLSKAWROCŁAW

Tymczasowy areszt dla rodziców zamordowanego 8-miesięcznego chłopczyka

Dolnośląskie

8 grudnia sąd na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Legnicy wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu rodziców zmarłego 8-miesięcznego chłopca.

Ojciec usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w warunkach powrotu do przestępstwa, a matka odpowie za znęcanie się fizyczne i narażanie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie, a kobiecie do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana (fot. policja)

W mikołajkowe popołudnie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o zgonie 8-miesięcznego dziecka, które pomimo podjętej reanimacji przez ratowników medycznych, nie odzyskało czynności życiowych. Funkcjonariusze, będący na miejscu zdarzenia ujawnili na ciele dziecka obrażenia w postaci krwiaków i siniaków. W mieszkaniu przebywał 46-letni ojciec dziecka, który znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem na miejscu zbrodni zabezpieczali bardzo dokładnie ślady, które pozwolą doprowadzić do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

W mieszkaniu nie było matki dziecka. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań za 42-letnią mieszkanką Legnicy. Profesjonalizm i zaangażowaniu wielu funkcjonariuszy przyniósł pozytywny skutek. Kobieta nad ranem została zatrzymana. Znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

Zebrany na miejscu przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy, analiza informacji oraz przesłuchania świadków, a także wyniki z sekcji zwłok pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w warunkach tzw. recydywy. Matka zmarłego chłopczyka odpowiadać będzie za znęcanie się fizyczne nad nim i narażanie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ojcu dziecka grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button