FILM I SERIALE

Twórcy na uroczystej premierze filmu „Serce do walki” [ZDJĘCIA]

Film „Serce do walki”

W poniedziałek 9 grudnia w warszawskim Kinie Luna odbyła się uroczysta premiera debiutu fabularnego Kacpra Anuszewskiego „Serce do walki”.

W wydarzeniu, prowadzonym przez Michała Sobkowskiego, wzięli udział twórcy filmu, a także przedstawiciele świata kultury i sportu. W Kinie Luna prócz reżysera Kacpra Anuszewskiego pojawili się członkowie obsady i sportowcy, w tym Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny, Marek Siudym, Grzegorz Kowalczyk, Michał Milowicz, Mieczysław Hryniewicz, Patrycja Potyralska i Jerzy „Juras” Wroński, Ewa Brodnicka, Arkadiusz Gołębiowski oraz Piotr Siegoczyński i Andrzej Palacz – pojawili się z ramienia Polskiego Związku Kickboxingu, a także przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego aktora i reżysera, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in. w Palm Springs, Las Vegas i Toronto. Emocjonujące walki zostały przeprowadzone pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka – uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku oraz Jerzego Wrońskiego – znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

– W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność – Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button