POLSKA

Trwają poszukiwania 6-metrowego pytona tygrysiego w Gassach. Może być wygłodniały

7 lipca Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała powiadomienie o znalezieniu wylinki węża nad Wisłą w rejonie miejscowości Gassy i Cieciszew.

Patrol na miejscu znalazł dwie wylinki, które razem miały długość 530 cm bez głowy i obwód 50 cm. Okazało się, że jest to dorosły Pyton Tygrysi. Wąż może być agresywny i wygłodniały. Jest też możliwe, że to żart hodowcy węży, który podrzucił wylinkę nad brzeg Wisły. Pomimo to istnieje duże zagrożenie i odpowiednie służby zajmują się tą sprawą bardzo poważnie.

Trwa przeszukiwanie terenu przez inspektorów i wolontariuszy fundacji Animal Rescue Poland

W związku z tym inspektorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców następujących miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg. Poszukiwania będą kontynuowane w kolejnych dniach. W przypadku zobaczenia węża należy nie podchodzić do niego i jeżeli nie zagraża to Państwa bezpieczeństwu zrobić zdjęcie i niezwłocznie zawiadomić Policję 997, Powiatowe Centrum Kryzysowe 22 7370763 lub nasz patrol 792 122 222.

Apel Animal Rescue Poland

Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy. Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792 112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button