SIATKÓWKA

Trefl Gdańsk zagra na biało-czerwono w Ergo Arenie

Trefl Gdańsk

W piątek 16 listopada o godz. 18 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE drużynę Asseco Resovii Rzeszów.

Starcie to będzie miało wyjątkową, niepodległościową oprawę. W hali na granicy Gdańska i Sopotu w siatkarskiej atmosferze uczczone zostanie bowiem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z wyjątkowych elementów będą stroje sztabu szkoleniowego Trefla Gdańsk. Po raz pierwszy w historii klubu trener Andrea Anastasi wraz z całym swoim zespołem trenersko-medycznym ubrani będą bowiem w biało-czerwone koszulki polo, nawiązujące do barw narodowych. Jakie atrakcje czekają na kibiców?

Trefl Gdańsk w swojej historii zmieniał już w trakcie sezonu koszulki meczowe, czy ubiór libero – m.in. na okolicznościowy strój promujący jeden z produktów sponsora tytularnego, czy T-shirty z 1383 nazwiskami kibiców po zakończeniu akcji crowdfundingowej „doLEWamy do pełna”. Natomiast w piątek po raz pierwszy w historii Trefla Gdańsk podczas meczu w innym stroju wystąpi sztab szkoleniowy „gdańskich lwów”. Przypomnijmy, że w trwających rozgrywkach Andrea Anastasi i jego zespół trenersko-medyczny noszą czarne koszulki polo z żółtymi wstawkami. W piątek natomiast trenerzy poprowadzą drużynę w polówkach w biało-czerwonych, narodowych barwach i z żółto-czarnym „gdańskim lwem”, opatrzonym flagą.

– Piątkowemu starciu towarzyszyć będzie wyjątkowa, biało-czerwona atmosfera. Oczywiście w całym kraju najważniejszy moment obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy 11 listopada, ale podczas meczu z Asseco Resovią chcemy razem z naszymi kibicami uczcić to święto w siatkarskiej atmosferze. W ERGO ARENIE pojawi się więc sporo biało-czerwonych elementów, a poza wyjątkowymi koszulkami sztabu szkoleniowego będą to też m.in. biało-czerwona kartoniada na początku meczu, wyjście zawodników na parkiet w odświętnej oprawie, pokazy w przerwach meczu jednego z najbardziej eleganckich sportów, sięgającego tradycji szlacheckich, czyli szermierki, czy konkurs wiedzy o Niepodległej. Kibicom do gustu przypadnie też na pewno filmik, w którym z językiem polskim będą próbowali sobie poradzić Andrea Anastasi, Nikola Mijailović i Ruben Schott, czy oprawa muzyczna, w której znajdą się największe polskie przeboje – mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk.

Produktem meczu będzie oczywiście szalik przygotowany przez Trefla Gdańsk razem z programem „Niepodległa”. Na jednej stronie ma on hashtag #gdańskielwy, a na drugiej dobrze znane logo obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żółto-czarny lew umieszczony jest z kolei na biało-czerwonych barwach. W szalikach tych gracze Trefla Gdańsk wyszli także na prezentację przedmeczową w minioną sobotę w Jastrzębiu-Zdroju.
(pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button