TORUŃ

Toruń. 21-latek atakował ludzi nożem. Osiem osób rannych

Najnowsze informacje dot. tego zdarzenia

17 stycznia rano toruńscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia, który ostrym narzędziem ranił trzy przypadkowe osoby.

Policjanci apelują do innych pokrzywdzonych i świadków tych zdarzeń o zgłaszanie się do komisariatu policji.

Rano, krótko przed godziną 5:00, dyżurny toruńskiej policji otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny (matki), o tym, że młody mężczyzna, który zachowywał się irracjonalnie i był pobudzony, wyszedł z domu (po awanturze) przy ulicy Drzewieckiego w nieznanym kierunku. Było podejrzenie zażycia przez niego środków odurzających.

Pierwsze zgłoszenie o ataku dokonanym przez młodego mężczyznę, Luca L. dyżurny otrzymał po godzinie 5:15. Do szpitala trafiła 55-letnia kobieta z urazem twarzy, która została zaatakowana w okolicach ul. Szosa Chełmińska. Następnie do szpitala trafiła 46-latka z urazem dłoni oraz 25-letni mężczyzna z urazem twarzy. Osoby te również zostały zaatakowane przez mężczyznę, którego rysopis był zgodny z rysopisem dotyczącym irracjonalnie zachowującego się 21-latka. Dyżurny przekazał informacje patrolom pełniącym służbę w mieście i rozpoczęły się intensywne poszukiwania napastnika.

Potem okazało się, że przynajmniej osiem osób zostało poszkodowanych.

Najnowsze informacje z 18 stycznia, godz. 11:00

Napastnik był pod wpływem ecstasy (tak twierdzi jego matka). Wyniki badań dot. substancji jaką zażył nie są jeszcze znane. Uszkodził (porysował) też nożem szybę w samochodzie, zniszczył dwóm kobietom kurtki oraz zranił kolejne dwie osoby, które potrzebowały pomocy medycznej.

– To Polak z zagranicznymi korzeniami. Napastnik ten otrzyma w sumie aż 9 zarzutów, w tym czynną napaść na funkcjonariuszy. Mężczyzna ten ranił osoby długim i ostrym nożem, a nie maczetą! (jak to inne pseudomedia o tym informowały – red.) – dowiedzieliśmy się od rzecznik prasowej toruńskiej policji podinsp. Wioletty Dąbrowskiej.

Ok godz. 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Torunia. Ten w chwili zatrzymania nadal był pobudzony i nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, a w ręku ciągle trzymał nóż z długim ostrzem, którym wymachiwał. Funkcjonariusze musieli użyć wszystkich środków przymusu bezpośredniego, w tym paralizatora. Przy tym mężczyźnie zabezpieczyli również nóż.

Po wykonaniu pierwszych czynności procesowych z udziałem zatrzymanego, 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci mają już pierwsze informacje o kolejnych pokrzywdzonych, którzy nie zgłosili się bezpośrednio po zdarzeniu. Śledczy starają się dotrzeć do tych osób.

Policja apeluje do pokrzywdzonych, ale też świadków porannych zdarzeń, o zgłaszanie się do toruńskiej komendy z numerem tel. 47 754 23 68 lub 69 lub osobiście.

W tej chwili śledczy pracują nad zabezpieczeniem materiału dowodowego w tej sprawie. Od tego będzie zależeć jakie zarzuty usłyszy ten zatrzymany.

Mężczyzna może odpowiedzieć za 9 czynów, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Prawdopodobnie dzisiaj prokuratura postawi zarzuty temu agresorowi.

„Szanowni Państwo, bardzo zaniepokoiła mnie informacja o porannym ataku mężczyzny, który zranił ostrym narzędziem cztery osoby na terenie naszego miasta. Jest to sytuacja nie do przyjęcia. Napastnik był pod wpływem narkotyków i zachowywał się agresywnie, a jego ofiarami były przypadkowo spotkane osoby. Policjanci musieli obezwładnić mężczyznę, używając środków przymusu bezpośredniego. Teraz sprawą zajmuje się policja, zaś poszkodowani trafili do szpitala, gdzie otrzymali profesjonalną pomoc medyczną.

Każdego dnia staramy się, aby Toruń był miastem bezpiecznym. Patrole policji i straży miejskiej codziennie monitorują ulice miasta. Jednak nie zawsze są to wystarczające działania, w szczególności gdy agresorzy zażywają narkotyki czy inne środki odurzające, a ich zachowania bywają nieprzewidziane. Mamy nadzieję, że taka sytuacja już nigdy nie będzie miała miejsca” – czytamy na FB prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button