TOP 10 21-25 tygodnia Energa Basket Ligi. Najlepsi zawodnicy [WIDEO]

TOP 10 Energa Basket Ligi

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2018/2019.

TOP 10 25. tygodnia tygodnia

Casper Ware z Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 25. tygodnia rozgrywek.

Mecz z Treflem Sopot nie był łatwy dla drużyny z Ostrowa Wlkp., ale był to jednocześnie świetny test dla nowego zawodnika tej ekipy – Caspera Ware’a. I trzeba podkreślić, że zdał go doskonale. Amerykanin tylko w czwartej kwarcie rzucił aż 21 punktów, a Arged BMSlam Stal wygrała 96:93. Ware w całym meczu zanotował 34 punkty, 3 zbiórki, 3 przechwyty i 4 asysty, co przełożyło się na eval na poziomie 34.

TOP 10 24. tygodnia tygodnia

Michael Hicks z Polpharmy Starogard Gdański został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 24. tygodnia rozgrywek.

Polpharma przełamała się – i to z rywalem z górnej półki! Starogardzianie pokonali przed własną publicznością Polski Cukier Toruń 97:88, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michael Hicks. 35-letni Amerykanin zdobył 25 punktów (5/8 za trzy), 3 zbiórki i 2 asysty, co przełożyło się na eval na poziomie 27.

Co ciekawe, po raz ostatni tak dobry mecz rzucający rozegrał 5 marca 2016 roku w zwycięskim meczu z… Polskim Cukrem. Zanotował wtedy 26 punktów.

TOP 10 23. tygodnia tygodnia

Cleveland Melvin z MKS Dąbrowa Górnicza został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 23. tygodnia rozgrywek.

MKS sprawił kolejną sporą niespodziankę! Tym razem zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał we Włocławku z mistrzem Energa Basket Ligi – Anwilem 79:77. Liderem zespołu prowadzonego przez trenera Jacka Winnickiego był Cleveland Melvin. Amerykanin zdobył 25 punktów, 10 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki, co złożyło się na eval na poziomie 27.

TOP 10 22. tygodnia tygodnia

Rob Lowery z Polskiego Cukru Toruń został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 22. tygodnia rozgrywek.

Końcówka wtorkowego spotkania w Zielonej Górze była niesamowita! Ostatnie słowo należało jednak do Roba Lowery’ego – to jego trójka dała Polskiemu Cukrowi zwycięstwo 110:107! Amerykanin był liderem toruńskiego ekipy – w całym meczu zdobył 28 punktów. 8 asyst i 2 zbiórki, co przełożyło się na eval na poziomie 26.

TOP 10 21. tygodnia tygodnia

Torey Thomas z AZS Koszalin został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem 21. tygodnia rozgrywek.

AZS po raz kolejny dokonał niemożliwego! W czwartej kwarcie odrobił 18 punktów straty do TBV Startu, doprowadził do dogrywki i wygrał ostatecznie 126:122. Liderem koszalinian w tym niezwykle ofensywnym spotkaniu był Torey Thomas. Amerykanin zdobył 33 punkty, 15 asyst (rekord sezonu) oraz 5 przechwytów, co przełożyło się na eval na poziomie 45 (rekord sezonu)! To jednocześnie najlepsze statystyki tego rozgrywającego w Polsce.