POLITYKAPOLSKAŚWIAT

Tokio. Spotkanie prezydenta Dudy z premierem Japonii. Audiencja u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito

IO Tokio 2020

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Tokio z Premierem Japonii Yoshihide Sugą.

Rozmowa dotyczyła m.in. politycznej i gospodarczej współpracy dwustronnej oraz zaangażowania japońskich podmiotów biznesowych i inwestycyjnych w ramach Inicjatywy Trójmorza.

Przebywający z wizytą w Japonii polski prezydent został przyjęty na audiencji u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito, a także wziął udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Wcześniej Andrzej Duda spotkał się w Tokio z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

Pierwszego dnia wizyty w Japonii, prezydent odwiedził Ośrodek Pomocy Społecznej Fukudenkai, który w latach 20. ubiegłego wieku udzielił pomocy sierotom po polskich zesłańcach na Syberię, a następnie w Ambasadzie RP w Tokio uhonorował Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę.

Ośrodek Fukudenkai założony w 1876 roku, początkowo pomagał dzieciom osieroconym i chorym, obecnie również samotnym osobom starszym. Placówkę w 2019 roku odwiedziła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Tokio. Audiencja u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito (fot. Imperial Household Agency/KPRP)

Audiencja u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito

Prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button