BIEGIINNELEKKOATLETYKA

Tokio 2020. Patryk Dobek brązowym medalistą igrzysk olimpijskich!

IO Tokio

Patryk Dobek na igrzyskach olimpijskich w Tokio zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m.

Dwa pierwsze miejsca dla Kenijczyków: Korira i Roticha. Trzeci Dobek z czasem 1:45.39. Zwycięzca uzyskał 1:45.06.

To ósmy medal dla Polski.

4 sierpnia Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec zostały srebrnymi medalistkami igrzysk w żeglarskiej klasie 470.

3 sierpnia już trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk rzuciła młotem na odległość 78,48. Dzięki temu zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Malwina Kopron uzyskała 75,49 i zdobyła brąz!

3 sierpnia Tadeusz Michalik w zapasach kategorii 97 kg pokonał 10:0 Węgra Alexa Gergo Szoke w walce o brąz.

3 sierpnia Karolina Naja i Anna Puławska w finale kajakarskich regat K2 500 m wywiosłowały srebrne krążki.

31 lipca biało-czerwona sztafeta mieszana 4 x 400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal!

Polskie wioślarki w finale czwórek podwójnych w Tokio (28 lipca) wpłynęły na metę jako drugi zespół.
Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich.