FILM I SERIALE

Tłumy gości na premierze filmu „Furioza” [ZDJĘCIA]

Premiera filmu „Furioza”

Ogień był też zdecydowanie na poniedziałkowej premierze filmu.

Na wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 18 października w warszawskim kinie, zgromadziły się dosłownie tłumy gości. Wśród nich znalazło się przede wszystkim imponujące grono twórców – m.in. reżyser Cyprian T. Olencki, Mateusz Damięcki, Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Paulina Gałązka i Anita Sokołowska.

Na ściance stanęli też m.in. Marek i Michał Koterscy, Mikołaj Krawczyk, Julia Wieniawa, Magdalena Boczarska, Dorota Czaja, Maciej Zakościelny, Magdalena Lamparska, Marcin i Julita Najmanowie, Robert Burneika, Paweł i Eliza Trybała, Marta Wierzbicka, Wojciech Gola, Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula, Dorota Czaja, Krystian Wieczorek, Tomasz Oświeciński, Tomasz Olejniczak, Iga Krefft, Tomasz Klimala i Agnieszka Kawiorska.

„Furioza” – w kinach od 22 października.

FRAGMENT FILMU

PIERWSZY ZWIASTUN FILMU

DRUGI ZWIASTUN FILMU

„Furioza” to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu. Ile jest wart honor, czym jest lojalność i kodeks gangsterów? Za co kochają ich dziewczyny? Czy kobieta może odwrócić zasady gry w męskim systemie wartości?

„Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem, a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Film, który zadaje pytanie, czy człowiek ma prawo do zemsty, kiedy wymiar sprawiedliwości jest bezsilny?

W rolach głównych, w przełomowych kreacjach w karierze: Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk oraz imponujący filmową metamorfozą Mateusz Damięcki. Fantastycznie wspierają ich: Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Obsada: Mateusz Banasiuk („Płynące wieżowce”, „Wszystko, co kocham”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli”, „Mayday”), Mateusz Damięcki („Przedwiośnie”, „Kochaj i tańcz”), Wojciech Zieliński („Służby specjalne”, „Psy 3. W imię zasad”), Łukasz Simlat („Amok”, „Boże Ciało”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Underdog”, „Ślepnąc od świateł”), Szymon Bobrowski („Odwróceni”, „Róża”), Paulina Gałązka („Dziewczyny z Dubaju”, „Zabawa zabawa”), Cezary Łukaszewicz („Belfer”, „Czas honoru”), Konrad Eleryk („Klangor”, „Cicha noc”), Anita Sokołowska („Testosteron”, „Przyjaciółki” – serial TV), Adam Zdrójkowski („Sing”, „Manu. Bądź sobą!”)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button