FESTIWALEKONCERTY

The Exploited na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2020

Pol'and'Rock Festival 2020

Na Dużej Scenie podczas 26. Pol’and’Rock Festival zagra The Exploited.

Legendarna kapela udowadnia, że punk nie umarł – wręcz przeciwnie, ma się doskonale i przyciąga pod scenę rzesze fanów.

Kapela The Exploited powstała w Edynburgu w 1979 roku i bardzo szybko zdobyła uznanie w środowisku pochodzących z klasy robotniczej punków. Wattie Buchan, frontman kapeli, jest jedynym oryginalnym członkiem zespołu, znanym ze swojej bezkompromisowej, awanturniczej postawy, która dla wielu stanowi ucieleśnienie punkowego dziedzictwa lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Pierwsza EP kapeli, zatytułowana “Army Life” ukazała się w 1981 roku. W tym samym roku pojawił się debiutancki album The Exploited, czyli płyta “Punk’s Not Dead”, która ugruntowała status The Exploited jako jednego z kluczowych przedstawicieli drugiej fali brytyjskiego punka.

Zespół na początku był kapelą street punkową — czyli prezentował muzyczną reakcję kapel z klasy robotniczej na pierwszą falę brytyjskiego punka. Muzyczny styl The Exploited rozwijał się, a muzycy dążyli w kierunku znacznie cięższego thrashmetalowego brzmienia. Wydany w 1987 roku krążek “Death Before Dishonour” był pierwszym krokiem do ciężkiego, jeszcze bardziej agresywnego stylu grania, a “The Massacre” z 1990 roku jest już płytą, na której dominuje crossover thrash, czyli mieszkanka potężnego brzmienia thrash metalu i zawrotnie szybkiego i agresywnego hardcore punka.

The Exploited ma na koncie osiem albumów studyjnych i cztery płyty z muzyką nagraną na żywo. Zespół, którego fani mogą zawsze liczyć na wybuchowe emocje na koncertach, stał się inspiracją dla pokoleń muzyków tworzących kapele takie jak Metallica, Slayer, Anthrax czy Queens of The Stone Age.

Organizatorzy festiwalu ogłosili już występy Jinjer, BLACK RIVER, Clutch, Dropkick Murphys, While She Sleeps, King Gizzard & The Lizard Wizard, Pidżama Porno, ØRGANEK, Tagada Jones, Static-X, The Rumjacks, Raz Dwa Trzy, Death Angel, Dirty Shirt, Saint City Orchestra.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button