SPORTY WALKI

Tbilisi. Grand Slam w judo. Angelika Szymańska z brązem

Gruzja

Angelika Szymańska nie zawodzi i zdobywa kolejny medal podczas IJF Judo Tour w tym roku.

W stolicy Gruzji nasza zawodniczka zajęła 3. miejsce, przegrywając w całym turnieju tylko jedną walkę z wysoko notowaną Brytyjką Lucy Renshall.

Polka pojedynkowała się w kat. 63 kg turnieju Grand Slam w judo w Tbilisi. W kwalifikacjach olimpijskich bierze udział 419 sportowców z 61 krajów.

Szymańska o brąz walczyła z Brytyjką Gemma Howell. W dogrywce Polka pokonała rywalkę przez waza-ari

Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek obecnie w rankingu światowym zajmuje siódme miejsce.

Sarajevo Junior European Cup 2023

Sarajevo Junior European Cup 2023 przechodzi do historii jako najlepszy występ polskiej reprezentacji.

5 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe medale oraz miejsca punktujące cztery 5 miejsca i trzy 7 miejsca dały razem w klasyfikacji generalnej wygraną dla Polski.

Medale dla Polski

• Złote medale zdobyli: Grzegorz Teresiński, Kinga Chmielewska, Martyna Głubiak, Aleksandra Kowalewska oraz Aleksandra Turek
  • Srebro zdobył Michał Wąsikowski
  • Brązowe medale zdobyły: Karolina Siennicka, Oliwia Wątorek oraz Zuzanna Woźniak