RÓŻNOŚCI

Taddy Błażusiak rzucał wyzwania. Największy Enduro Kozak w Polsce wyłoniony

Red Bull Enduro Liga

W niedzielę 10 października 2021 na torze BKM Racing w Dębskiej Woli odbył się finał hybrydowych zawodów enduro: Red Bull Enduro Liga.

Do wyścigu na specjalnie przebudowanym torze stanęło 81 uczestników, którzy o swoje miejsce na linii startu walczyli podczas czterotygodniowych eliminacji online. Pierwsze miejsce i tytuł największego Enduro Kozaka w Polsce po raz drugi zdobył Dominik Olszowy. Na mecie powitał go pomysłodawca Enduro Ligi, Tadeusz Błażusiak.

Zawody poprzedziły miesięczne eliminacje online, podczas których 183 uczestników opublikowało ponad 600 wideo-odpowiedzi na wyzwania rzucane przez Błażusiaka. Oceniane były: umiejętności, trudność przejazdów oraz kreatywność filmików. Największym Enduro Kozakiem w Internecie okazał się Filip Więckowski. Na podium dołączyli do niego Przemek Kaczmarczyk i jego syn Oskar. Prawdziwa weryfikacja umiejętności odbyła się jednak podczas Finału na Żywo, kiedy zawodnicy zmierzyli się koło w koło na specjalnie wybudowanej trasie.

Organizatorzy zachowali naturalną nitkę toru motocrossowego oraz strome i piaszczyste podjazdy, w które następnie wpletli wymagające sekcje super enduro oraz szybkie odcinki cross country. Na najlepszych zawodników w decydującym wyścigu czekała dodatkowa, piekielnie wymagająca sekcja FINAL CHALLENGE.

2. Edycja Red Bull Enduro Ligi 2021 (fot. Damian Kramski)

Zawody na torze BKM Racing rozpoczął godzinny wyścig kwalifikacyjny, który wystartował Taddy Błażusiak. Czterdziestu ośmiu najszybszych zawodników awansowało do fazy Play Off, która zakończyła się osiemnastoosobowym finałem. Na podium stanęli:

1. Dominik Olszowy (14:31.289)
2. Emil Juszczak (14:57.725)
3. Oskar Kaczmarczyk (15:50:545)

– Final Challenge był naprawdę ekscytujący. Do końca zastanawiałem się, czy uda mi się dojechać wyścig czysto, bez upadku. Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł! – powiedział po zawodach Dominik Olszowy.

Enduro Liga gościła w Polsce już po raz drugi. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w Dębskiej Woli w październiku 2020 roku. Hybrydowy projekt umożliwił rywalizację zarówno profesjonalistom, jak i amatorom enduro w Polsce. Poza umiejętnościami, riderzy wykazali się także wytrwałością i determinacją w dążeniu do celu, a to – jak podkreśla Błażusiak – najważniejsze cechy każdego Enduro Kozaka.

– Podczas Finału na Żywo mogliśmy zobaczyć prawdziwego ducha sportu. Cieszę się, że impreza po raz drugi okazała się sukcesem i sprawiła mnóstwo radości nie tylko uczestnikom, ale także publiczności. O to chodziło! – dodał Taddy Błażusiak.

Podium 2. Edycji Red Bull Enduro Ligi 2021 (fot. Damian Kramski)
  • Projekt łączył rywalizację w Internecie i w świecie rzeczywistym. Finał na żywo poprzedziły miesięczne eliminacje online, a do wyścigu koło w koło stanęło 81 riderów, którzy zaliczyli wszystkie cztery zadania i zdobyli wymaganą liczbę punktów.
  • Autorem zadań do części internetowej była legenda motorsportu, Tadeusz Błażusiak. Taddy pojawił się także na miejscu Finału w Dębskiej Woli, by wystartować wyścig kwalifikacyjny i kibicować uczestnikom podczas przejazdów.
  • Wydarzenie odbyło się z udziałem publiczności.
  • Na podium stanęli: Dominik Olszowy (miejsce 1), Emil Juszczak (miejsce 2) i Oskar Kaczmarczyk (miejsce 3).
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button