TRÓJMIASTO

Szymbark. Potrącił pieszych i uciekł. 19-latka zginęła na miejscu

Pomorze

Ogromny wysiłek i determinacja policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w miniony poniedziałek rano potrącił sześcioosobową grupę pieszych i nie udzielając im pomocy uciekł z miejsca wypadku.

22-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, osadzono go w policyjnym areszcie.

W poniedziałek 18.04.br., około godziny 4:00 dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszych w Szymbarku. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że sześcioosobowa grupa pieszych idąca poboczem została potrącona, a sprawca odjechał z miejsca wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń 19-latka zginęła na miejscu, a trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

Mundurowi pod nadzorem Prokuratora sporządzili dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Badali wszystkie szczegóły i sprawdzali każdą napływającą informację w celu ustalenia sprawcy wypadku. Dzięki pracy i zdobytym informacjom jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę, 22-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego. W tej sprawie zatrzymano także 18-letniego pasażera, który sam stawił się do jednostki Policji.

22-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym. Prokuratura wystąpiła wobec niego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd. Z kolei 18-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku i został objęty dozorem policji.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button