SIATKÓWKA

Szlachetna Paczka. Drużyna Volley Wrocław pomogła pani Irenie [WIDEO]

Szlachetna Paczka

Ten weekend to finałowe dni kolejnej edycji Szlachetnej Paczki.

W tym roku – jak w poprzednich latach – do tej ogólnopolskiej akcji dołączyła się drużyna #VolleyWrocław. Dzięki zaangażowaniu całego teamu udało się przygotować prezent dla wybranej rodziny i sprawić, że nadchodzące święta będą weselsze.

#VolleyWrocław rokrocznie bierze udział w akcji przygotowanej przez stowarzyszenie Wiosna. Jak można przeczytać na stronie projektu – Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Jak powstawała Szlachetna Paczka #VolleyWrocław?

W tym roku pomoc #VolleyWrocław trafiła do pani Ireny, która od śmierci męża mieszka sama. Jej najbliższą rodziną jest syn, który jednak nie może jej zbyt często odwiedzać – ma niepełnosprawne dziecko. Sytuacja pani Ireny zmieniła się diametralnie 2 lata temu. W wyniku upadku pani Irena złamała biodro. Dziś, po dwóch operacjach i dwóch latach w pozycji leżącej, bez możliwości samodzielnego poruszania się, nie ma dużych szans na poprawę tego stanu. Pani Irena stara się jednak nie tracić ducha. Codziennie odwiedzają ją opiekunki, które dbają o jej najważniejsze potrzeby.

Pomoc #VolleyWrocław rozpoczęła się od zebrania odpowiedniego zaplecza finansowego wewnątrz całej drużyny i wśród pracowników biurowych. Następnie przedstawiciele wyruszyli jednym z mercedesów na kilkugodzinne zakupy. Następnego dnia, kolejna grupa zaangażowanych zawodniczek spakowała wszystkie artykuły w paczki, które – opatrzone we właściwy kod – trafiły w sobotę do wyznaczonego magazynu.

– Z chęcią wzięliśmy udział w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Osobiście cieszy mnie ogromne zaangażowanie całego teamu w przygotowanie tej inicjatywy. Z własnego doświadczenia, jako beneficjenci Siły w zielonym, doskonale wiemy, jak ważne jest takie bezinteresowne wsparcie. Mamy nadzieję, że na twarzy pani Ireny zagości uśmiech, a dzięki naszemu wsparciu uda się jej zrealizować kolejny cel – powiedział Krystian Janisz, rzecznik prasowy #VolleyWrocław.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button