ŚWIAT

Szkolenie ukraińskich żołnierzy. Zełenski z Rishim Sunakiem odwiedzili bazę wojskową Bovington Camp

Wielka Brytania

W ramach wizyty w Wielkiej Brytanii prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem odwiedzili bazę wojskową Bovington Camp, w której szkolą się ukraińscy żołnierze.

Zełenski zapoznał się ze szkoleniem ukraińskich załóg na brytyjskim czołgu głównym Challenger i innych pojazdach opancerzonych. Prezydentowi pokazano praktyczne elementy szkolenia.

Rishi Sunak i Wołodymyr Zełenski (fot. President UA)

Wołodymyr Zełenski rozmawiał też z wojskiem i dowództwem bazy.

Bovington Camp. Rishi Sunak i Wołodymyr Zełenski (fot. President UA)

„Widziałem, że chłopcy są gotowi do szybkiej nauki. Nasi żołnierze są pilni i spieszą się, aby jak najszybciej nauczyć się nowych umiejętności, aby móc wrócić do domu i wykorzystać to, czego się nauczyli, do wyzwolenia naszego terytorium. Widzę, że jest do tego wszystko, co niezbędne, łącznie z potężnymi czołgami. Tylko te, których potrzebujemy. I robimy wszystko, aby jak najszybciej pojawiły się na polu walki” – zaznaczył szef państwa.

Bovington Camp. Rishi Sunak i Wołodymyr Zełenski (fot. President UA)

Prezydent wręczył ukraińskim żołnierzom odznaczenia państwowe. W szczególności czołgiści, spadochroniarze i mechanicy Sił Zbrojnych otrzymali rozkazy Bohdana Chmielnickiego III stopnia i „Za odwagę” III stopnia oraz medale „Za służbę wojskową dla Ukrainy”.
(president.gov.ua)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button