ŚWIAT

Szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli nie żyje. Miał 65 lat

Europarlament

David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego zmarł 11 stycznia 2022 roku.

Sassoli 26 grudnia trafił do włoskiego szpitala we Włoszech z powodu powikłań w układzie immunologicznym. Wcześniej miał zapalenie płuc.


65-latek zmarł 11 stycznia o godzinie 1.15 w szpitalu onkologicznym w Aviano.

Flagi UE w Parlamencie Europejskim zostały dziś rano opuszczone do połowy masztu, aby uczcić pamięć zmarłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego.

Flagi UE w Parlamencie Europejskim zostały opuszczone do połowy masztu (fot. PE)

„Składam głębokie wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom zmarłego. R.I.P” – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

„Tak smutno słyszeć o odejściu Davida Sassolego. Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci jako wielki Europejczyk, patriota i mój dobry przyjaciel. Spoczywaj w pokoju” – napisał szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

„Ze smutkiem przyjąłem śmierć Davida Sassoliego, obecnego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W imieniu polskiego rządu przekazuję wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. Niech spoczywa w pokoju” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Davida Sassoliego, przewodniczącego PE. Był wielkim przyjacielem Polski, zatroskanym o przyszłość zjednoczonej Europy. Niech spoczywa w pokoju” – napisał Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.


David Sassoli był Włochem, urodził się 30 maja 1956 r. we Florencji. Był posłem do Parlamentu Europejskiego od 2009 r. W maju 2019 został wybrany po raz trzeci na posła z listy Partii Demokratycznej. Miał przewodniczyć Parlamentowi do stycznia 2022 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button