WARSZAWA

Szczęście malutkiej wiewiórki. Wychłodzona i głodna „Basia” uratowana

Warszawa pomaga

Każdy wie, jakie imię noszą wszystkie wiewiórki.

Oczywiście: Basia. Wystarczy jeden krótki spacer po Łazienkach Królewskich, by to potwierdzić. Nie każda wiewiórka ma jednak szczęście „mieszkać” w Łazienkach. Niektóre dorastają w innych miejscach naszego miasta i przytrafiają im się niebezpieczne przygody.

Właściciel posesji na Ursynowie zauważył w swoim ogrodzie malutką wiewiórkę. Puchate stworzonko było wyraźnie osłabione i wymagało pomocy. Mieszkaniec podjął właściwą w tym przypadku decyzję i zadzwonił pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986. Strażnicy z Ekopatrolu po przybyciu na miejsce zaopiekowali się stworzonkiem. Wstępna ocena zdrowia malucha była pozytywna, żadnych ran i kontuzji. Wiewióreczka była tylko wychłodzona i głodna. Funkcjonariusze przewieźli zwierzątko do lecznicy Lasów Miejskich. Na razie będzie karmiona specjalnym mlekiem, a gdy podrośnie, zostanie umieszczona w wybiegu z innymi wiewiórkami, by w grupie nauczyła się zachowań typowych dla tego gatunku. Po około dwóch miesiącach wróci do swojego naturalnego środowiska.

Wiewiórka pospolita (Sciurus vulgaris)

Występuje w Europie i Azji na terenach leśnych. Jest pospolita na terenie całej Polski, głównie w parkach oraz lasach liściastych. Zamieszkuje również lasy iglaste. W Polsce do 2011 r. podlegała ochronie ścisłej a od 2014 r. podlega ochronie częściowej.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button