SZCZECIN

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021. Cztery place, trzy tygodnie i… udane święta

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Uwielbiany przez mieszkańców i turystów Jarmark Bożonarodzeniowy powraca.

Już w grudniu trzy place w centrum Szczecina – Aleja Kwiatowa, plac Adamowicza i plac Lotników, przeniosą nas w magiczny czas oczekiwania na święta. Dodatkowo Jarmark zawita na Deptak Bogusława.

W tym roku nie mogło być inaczej. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie wprowadzi w miejską przestrzeń magię Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 3-22 grudnia samo centrum miasta zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek. Pojawią się drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy (rękodzielnicy i gastronomicy) ze swoimi produktami. Będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady lub grzanego wina w specjalnych szczecińskich kubeczkach.

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez świątecznych atrakcji, choinek i świętego Mikołaja? O wyjątkowy klimat podczas naszego Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe, okraszone świątecznymi piosenkami, które będą wybrzmiewać z radiowęzła. Nie zabraknie też specjalnych świątecznych animacji dla starszych i młodszych. Kto wie, może spotkacie samego świętego Mikołaja?

Odwiedzając Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy będziemy mogli poczuć się tak, jakbyśmy byli w innym świecie. Pięknie ozdoby, gigantyczna choinka, dużo światła, zieleni i świątecznych akcentów na każdym kroku. Najpiękniejszy widok na Jarmark jest tuż po zmroku, kiedy setki ozdobnych lampek rozświetlają całą okolicę. To sprawia, że każde poszukiwania świątecznych produktów będą sprawiały radość.

Charakterystyczne drewniane domki, a w nich same dobroci. Pyszne domowe przetwory, pieczywo, wyselekcjonowane wędliny, miody i bakalie w sam raz do świątecznych wypieków, albo i gotowe słodkości. Pierogi, dania na wynos, łazanki czy pieczone ziemniaczki – te zapachy będą unosić się nad naszym Jarmarkiem i kusić niejednego łasucha. Wśród tegorocznych wystawców znajdziemy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zaskoczyć nas swoimi wyrobami.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-czwartek, w godz. 14:00 – 20:00
  • piątek, w godz. 14:00 – 23:00
  • sobota, w godz. 10:00 – 23:00
  • niedziela, w godz. 10:00 – 20:00

Największy jarmark świąteczny w Szczecinie

Cztery place, trzy tygodnie i dziesiątki uśmiechniętych wystawców. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczyna się 3 grudnia i potrwa do 22. Przez ten czas każdego dnia będzie można odwiedzać drewniane domki i robić w nich świąteczne zakupy, a przy okazji korzystać z dodatkowych atrakcji, brać udział w animacjach i spotykać się z bliskimi.

Aleja Kwiatowa

Ostatnie lata są dla szczecińskiej Alei Kwiatowej czasem niezwykle… barwnym. Nie tylko za sprawą pięknie kwitnących kwiatów i niecodziennych instalacji florystycznych. Koloryt temu miejscu nadają sami mieszkańcy, którzy licznie uczestniczą w szeregu imprez i spotkań.

Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy czy Oktoberfest to wydarzenia, które już na stałe wpisały się do kalendarze miejskich imprez, i które przyciągają tłumy mieszkańców na Aleję Kwiatową i pobliskie place – Adamowicza i Lotników.

Wydarzenia te są doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych, ale i całkiem nowych smaków, kupna upominków stworzonych przez lokalnych artystów i oderwania od codziennych obowiązków i cieszyć się atmosferą świąt czy przenosząc się na niemieckie święto piwa lub nawet do Skandynawii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button