SZCZECIN

Szczecińska Łasztownia. Wakacje bez monitora. Kodeks Dobrego Bulwarowicza

Bulwarove powraca na Łasztownię

Szczecińska Łasztownia i bulwary to bez wątpienia jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie.

W tym sezonie pojawi się kilka nowości i udogodnień, które sprawią, że czas spędzony na bulwarach będzie należał do jeszcze przyjemniejszych.

Spostrzegawczy bulwarowicze mogli już zauważyć pojawiające się na bulwarach duże niebieskie tablice z Kodeksem Dobrego Bulwarowicza. To nic innego jak zbiór dobrych manier i zasad, których każdy odwiedzający powinien przestrzegać, poprawiając tym samym komfort wypoczynku swojego i innych. Dając o wspólną przestrzeń poprzez m.in. wyrzucanie śmieci do koszy wprowadzamy małe zmiany, które dają niesamowity efekt.

Nad czystością będzie czuwać także Ekopatrol, który w weekendowe wieczory, przemierzając bulwary, będzie opróżniał kosze i starał się utrzymać porządek na całym nabrzeżu. Będzie można łatwo go rozpoznać, bo będzie ubrany w charakterystyczne zielone koszulki. Oprócz utrzymania czystości patrol będzie pełnił także funkcję edukacyjną, a bulwarowiczom będzie wręczać odznaki Dobrego Bulwarowicza.

Szczecińska Łasztownia. Kodeks Dobrego Bulwarowicza (fot. Żegluga Szczecińska)

Food Port na nowo

Kolejną pozytywną zmianą, którą przygotowano w tym sezonie jest powiększona i odświeżona strefa food trucków. W tym roku będzie stacjonowało tam 15 podmiotów. Kto był na Łasztowni już w ten weekend, ten miał do wyboru: burgery, bułkę ze śledziem, frytki, zapiekanki oraz lody i gofry. W centralnym miejscu Food Portu pojawiła się nowa industrialna strefa konsumpcji. Są drewniane meble, elementy roślinności, czy nadające klimatu oświetlenie. Całość będzie czynna każdego dnia do zakończenia sezonu tj. do września. W planach są jeszcze dalsze działania m.in. kolejne nasadzenia.

W sąsiedztwie Food Portu zlokalizowane jest koło młyńskie, które stanowi przedsmak atrakcji, które na stałe zagoszczą na Łasztowni. Już w połowie lipca pojawi się tu wesołe miasteczko. Holiday Park będzie stacjonował nad Odrą w lipcu i sierpniu. Koło młyńskie zostanie z nami do połowy września po to, aby w przyszłym roku na wiosnę powrócić ponownie.

Szczecin. Nad czystością będzie czuwać także Ekopatrol (fot. Żegluga Szczecińska)

Wakacje bez monitora, czyli Bulwarove powraca na Łasztownię

Tradycyjnie już w ramach projektu Bulwary Miejsce Spotkań nasze nabrzeża będą stanowiły bazę dla wielu wydarzeń. Pod hasłem „Wakacje bez monitora” Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaproponuje mnóstwo ciekawych aktywności podczas weekendowych Bulwarovych wydarzeń. Start już 26 czerwca i tak do końca wakacji. Łącznie będzie to 8 różnych ciekawych i inspirujących weekendów. Każdy z nich różny i poświęcony innej tematyce. W ramach Bulwarovych „Wakacji bez monitora” zapraszamy Was na spotkanie z literaturą, turystyczne spacery, na grę miejską, zawody crossfitowe oraz warsztaty fotograficzne. Wszystko oczywiście bezpłatnie i z ogromem dobrej zabawy.

To tylko część nowości i zmian, jakie będą pojawiały się w tym sezonie na Łasztowni.

Bulwarowe weekendy:

26-27 czerwca
03-04 lipca
17-18 lipca
24-25 lipca
14-15 sierpnia
21-22 sierpnia
04-05 września
11-12 września

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button