SZCZECIN

Szczecin. Mężczyzna wpadł do Odry. Policjant podjął akcję ratunkową

Zachodniopomorskie

Niedzielny poranek był dla jednego z funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie niecodzienny.

Sierżant Marcin Augustyniak przed rozpoczęciem służby podjął akcję ratunkową wobec mężczyzny, który chwilę wcześniej znalazł się w Odrze.

W niedzielę, 19.12.2021 r., w godzinach wczesnoporannych funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w drodze na służbę zauważył idącego wzdłuż nabrzeża chwiejnym krokiem mężczyznę, który w pewnym momencie zniknął z pola widzenia policjanta. Nagłe zniknięcie mężczyzny wzbudziło u mundurowego uzasadnioną obawę, że mógł on w mgnieniu oka znaleźć się w Odrze.

Policjant bez wahania ruszył z pomocą, informując o zaistniałej sytuacji służby ratunkowe. Po chwili na miejscu pojawili się jego koledzy z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Zespół Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wydobył z wody przemoczonego i zziębniętego mężczyznę na swoją łódź. Po udzieleniu pomocy został on przekazany służbom medycznym.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button