Sylwester „marzeń” Kurskiego. Bójki, awantury, ranny policjant. Zawiadomienie: „stworzono zagrożenie epidemiczne”

Disco-polowa impreza sylwestrowa

„Z serca dziękuję widzom Telewizji Polskiej za 6. z rzędu i 5. pod Tatrami wspaniałe zwycięstwo Sylwestra Marzeń 2021/22.

Ze śr. widownią 6,1 mln, w piku 8,14 mln widzów (ok. 22.30 na Maryli i Sarze James). Dziękujemy! PS. Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu śr 2,62 pik 3,29 mln.

Dziękuję ekipie TVP, reżyserom, produkcji, realizacji, choreografii, budowniczym imponującej sceny, obsłudze światła, dźwięku, scenografii, makeupowi, fryzjerom, stylistom, ochronie i wszystkim, kt. przestrzegając limitów reżimu epidemicznego stworzyli to wspaniałe widowisko” – napisał na Twitterze Jacek Kurski, prezes TVP.

Polacy są oburzeni, że rządowa telewizja urządza imprezę, gdy codziennie setki osób umiera z powodu Covid-19.

Policja – podsumowanie

„W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. W tę wyjątkową noc wspierali nas również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów.

Już na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony.

W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń.

Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert. W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowano aż 107 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia, ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się od nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania 3 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała.

Reasumując kilkanaście zatrzymanych osób, ponad sto interwencji, poszkodowany policjant i fałszywy alarm o podłożonym ładunku podczas koncertu to bilans sylwestrowej nocy. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.”

Stowarzyszenie HEJT STOP zawiadomiło policję w sprawie imprezy sylwestrowej

„Informujemy Państwa iż na podstawie art. 304 k.p.k. jako Stowarzyszenie Zwykle HEJT STOP oraz Partia Polityczna Porozumienie Kobiet w dniu dzisiejszym złożyliśmy doniesienie na Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie w sprawie wydarzeń w dniu 31 grudnia 2021 roku w Zakopanym. W naszej ocenie w dniu wczorajszym doszło do stworzenia zagrożenia epidemicznego w dość dużych rozmiarach. Uważamy że zarząd TVP INFO z Jackiem Kurskim na czele powinien ponieść konsekwencje prawne przewidziane w art. 165 ust. 1 kk.

Dotychczasowa działalność Telewizji Polskiej a zwłaszcza podczas Sylwestra Marzeń jest naganna. Każda osoba która przyczyniła się do tego że bawiący się tłum nie posiadał maseczek ochronnych oraz nie trzymał dystansu społecznego również powinna ponieść konsekwencje przewidziane prawem. Mając na powyższe nie wykluczamy iż złożymy również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez KPP w Zakopanym.”

Exit mobile version