SZCZECIN

Świnoujście. Szczepienia przeciw Covid-19 bez rejestracji. „Korytarza życia” na plaży

Zachodniopomorskie

Powszechny Punkt Szczepień przy ul. Matejki 11 w Świnoujściu – od 17 czerwca – rozpoczął szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

W takim przypadku, osoby zainteresowane nie muszą wcześniej rejestrować się w punkcie szczepień. Jest to doskonała informacja dla turystów, którzy przy okazji mogą, idąc na plażę, zaszczepić się.

W najbliższe trzy kolejne czwartki, PSP będzie dysponować setką dawek szczepionki.

Również od czwartku dostępne będą szczepionki Moderna, Pfizer i AstraZeneca. Wszystkich zainteresowanych PSP zaprasza zarówno na pierwszą dawkę, jak i na drugą, niezależnie od miejsca przyjęcia pierwszej dawki.

Policyjne pojazdy na plaży (fot. policja)

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Apelujemy do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali miejsca tym, którzy ratują ludzkie życie i zdrowie, ponieważ może się okazać, że ze względu na brak przejazdu, pomoc do osoby walczącej o życie dotrze niestety zbyt późno. Wybierając miejsce na plaży, zostawmy wolny pas o szerokości 5 metrów biegnący przez środek plaży, mając świadomość, że to właśnie dzięki naszej odpowiedzialnej postawie, ratownicy dotrą na czas do osoby walczącej o życie.

Zastosowanie „korytarza życia” na plaży umożliwia służbom ratującym życie i zdrowie jak najszybsze dotarcie do osoby, której życie i zdrowie jest zagrożone.

Szukając miejsca do odpoczynku na plaży, miejmy świadomość tego, aby zostawić służbom wolny pas biegnący przez środek plaży o szerokości 5 metrów. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od naszej odpowiedzialnej postawy zależy bezpieczeństwo nasze i innych osób wypoczywających nad wodą.
(UMŚ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button